Alan Adı Otoritesi Nedir?

Google, alan adı otoritesi ile ilgili web sitenizin, sıralama şeklini etkileyen iki ana faktör olduğuna inanır.

Alan Adı Otoritesi Nedir?

Google, web sitelerini sıralamak için çeşitli ölçütlere sahiptir. Birkaç yıl önce Google, sitelerin kullandığı metriklerden biri olan PageRank'i, herkese açık olarak gösterdi. Bu metrik, bir sitenin değerinin, sayısal göstergesi olarak işaretlendi. Google'ın yaptığı bir hata, onu kamuya açık hale getirmek oldu. Pazarlamacılar, bu metriği şekillendirmek için aldatmak, manipüle etmek ve şekillendirmek için tüm araçları kullanacaklardı.

Google daha sonra, artan ihtiyaçla mücadele etmek için yalnızca, bir ölçüme odaklanmak için bir şeyler yapmaları gerektiğini fark etti. Bu nedenle, daha az güncellemeyi görünür kılmak için en iyisini denediler. 2014'te Matt Cutts halka açıklandı. PageRank için gelecekte, güncelleme olmayacağını açıkladı. Google bu metriği dahili olarak kullanmayı, bıraktığı anlamına gelmez.

Alan Adı Otoritesi (Domain Authority) Nedir?

Google, tüm siteleri farklı görür. Bu sitelerin bazıları, tonlarca arama trafiği çekiyor ve bazıları sonuç sayfalarında gösterilmekte zorlanıyor. Google, web sitenizin sıralama şeklini etkileyen, iki ana faktör olduğuna inanmaktadır. Bu faktörlerden biri bağlantıların, alaka düzeyine ve kalitesine; ayrıca, harici geri bağlantılara ve nihayetinde kalite ve anahtar kelime kullanımına dayanan otoritedir. Google arama motorunda, daha iyi sıralama olasılığınızı bilmek için Etki Alanı Otoritesini, bilmeli ve bunu her hafta, günden güne veya yıldan yıla karşılaştırmalısınız.

Alan yetkisi, ne anlama geliyor?

Domain Authority, 1-100 arasında değişen, yeni bir sayfa sıralama puanı metriğidir. Bu etki alanı yetkisi, anahtar kelimeler için bir site sıralaması olasılığı hakkında bilgi verir. Etki alanı puanı, SEO gücünüzü gösterir ve sayfanızın ne kadar iyi sıralanacağını tahmin etme yeteneğine sahiptir.

Etki alanı, otorite puanınızı belirlemek için eklenen birkaç faktör vardır. Etki alanı, yetkisini oluşturan Moz Company, puanınızı oluşturmak için bağlantı veren, kök etki alanlarını ve toplam bağlantı sayısını kullanır. Daha yüksek bir puanınız varsa, arama motorunda daha iyi sıralama şansınız olduğu anlamına gelir.

Dış Bağlantı Sayısı

Basitçe, sitenize bağlanan ve diğer web sitelerinde oluşturulan, bağlantılar olarak bilinir. Sitenizde, ne kadar çok kaliteli harici bağlantı varsa, sahip olduğunuz etki alanı yetkisi o kadar yüksek olur. Burada, kalitenin nicelikten daha önemli olduğunu ve bu nedenle yalnızca, alakalı dış bağlantılar oluşturmanızı tavsiye ederiz.

Sitenizin, alan adı otoritesini test etmek için: https://websiteseochecker.com/

Bu Yazı İçin Tepkiniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0