Alan Adı Otoritesi Nedir?

Yazar Buraya Bakınız
0 yorum

Alan Adı Otoritesi Nedir? Google, web sitelerini sıralamak için çeşitli ölçütlere sahiptir. Birkaç yıl önce Google, sitenin kullandıkları metriklerden biri olan PageRank’i herkese açık bir şekilde gösterdi. Bu metrik bir sitenin değerinin sayısal bir göstergesi olarak işaretlendi.

Google’ın yaptığı bir hata onu kamuya açık hale getirmekti; yani pazarlamacılar bu metriği şekillendirmek aldatmak, manipüle etmek ve şekillendirmek için tüm araçları kullanacaklardı.

Google daha sonra bu artan ihtiyaçla mücadele etmek için yalnızca bir ölçüme odaklanmak için bir şeyler yapmaları gerektiğini fark etti. Bu nedenle daha az ve daha az güncellemeyi görünür kılmak için en iyisini denediler. 2014’te Matt Cutts halka açıklandı, PageRank için gelecekte güncelleme olmayacağını açıkladı. Bu, Google’ın bu metriği dahili olarak kullanmayı bıraktığı anlamına gelmez.

Alan Adı Otoritesi, Domain Authority Nasıl Bulunur?

Google, tüm siteleri farklı görür. Bu sitelerin bazıları tonlarca arama trafiği çekiyor ve bazıları sonuç sayfalarında gösterilmekte zorlanıyor. Google, web sitenizin sıralama şeklini etkileyen iki ana faktör olduğuna inanmaktadır. Bu faktörlerden biri bağlantıların alaka düzeyine ve kalitesine; ayrıca, harici geri bağlantılara ve nihayetinde kalite ve anahtar kelime kullanımına dayanan otoritedir. Google’da daha iyi sıralama olasılığınızı bilmek için Etki Alanı Otoritesini bilmeli ve bunu her hafta günden güne veya yıldan yıla karşılaştırmalısınız.

Alan yetkisi ne anlama geliyor?

Domain Authority, 1-100 arasında değişen yeni bir sayfa sıralama puanı metriğidir. Bu etki alanı yetkilisi, anahtar kelimeler için bir site sıralaması olasılığı hakkında bilgi verir. Etki alanı puanı, SEO gücünüzü gösterir ve sayfanızın ne kadar iyi sıralanacağını tahmin etme yeteneğine sahiptir.

Etki alanı otorite puanınızı belirlemek için eklenen birkaç faktör vardır. Etki alanı yetkisini oluşturan Moz Company, puanınızı oluşturmak için bağlantı veren kök etki alanlarını ve toplam bağlantı sayısını kullanır. Daha yüksek bir puanınız varsa, arama motorunda daha iyi sıralama şansınız olduğu anlamına gelir.

Dış Bağlantı Sayısı

Basitçe, sitenize geri bağlanan diğer web sitelerinde oluşturulan bağlantılar olarak bilinir. Sitenizde ne kadar çok harici bağlantı varsa, sahip olduğunuz etki alanı yetkisi de o kadar yüksek olur. Burada kalitenin nicelikten daha önemli olduğunu ve bu nedenle yalnızca ilgili dış bağlantılar oluşturmanızı tavsiye ederiz.

Sitenizin alan adı otoritesini ölçmek için: https://websiteseochecker.com/

Alan adı otoritesi nedir, konusundaki yazımız detaylı hazırlanmaktadır.

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun olmadığını varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. TAMAM Devamını okuyun.