Alan Adı Otoritesi Nedir?

Alan Adı Otoritesi Nedir?

Alan Adı Otoritesi Nedir? Google, web sitelerini sıralamak için çeşitli ölçütlere sahiptir. Birkaç yıl önce Google, sitenin kullandıkları metriklerden biri olan PageRank’i herkese açık bir şekilde gösterdi. Bu metrik, bir sitenin değerinin sayısal bir göstergesi olarak işaretlendi.

Google’ın yaptığı bir hata, onu kamuya açık hale getirmekti, yani pazarlamacılar bu metriği şekillendirmek, aldatmak, manipüle etmek ve şekillendirmek için tüm araçları kullanacaklardı.

Google daha sonra, bu artan ihtiyaçla mücadele etmek için yalnızca bir ölçüme odaklanmak için bir şeyler yapmaları gerektiğini fark etti. Bu nedenle, daha az ve daha az güncellemeyi görünür kılmak için en iyisini denediler. 2014’te Matt Cutts halka açıklandı, PageRank için gelecekte güncelleme olmayacağını açıkladı. Bu, Google’ın bu metriği dahili olarak kullanmayı bıraktığı anlamına gelmez.

Domain Authority Nasıl Bulunur?

Google, tüm siteleri farklı görür. Bu sitelerin bazıları tonlarca arama trafiği çekiyor ve bazıları sonuç sayfalarında gösterilmekte zorlanıyor.

Google, web sitenizin sıralama şeklini etkileyen iki ana faktör olduğuna inanmaktadır. Bu faktörlerden biri, bağlantıların alaka düzeyine ve kalitesine ve ayrıca harici geri bağlantılara ve nihayetinde kalite ve anahtar kelime kullanımıyla ilgili içeriğe dayanan Otoritedir.

Google’da daha iyi sıralama olasılığınızı bilmek için, Etki Alanı Otoritesini bilmeli ve bunu her hafta, günden güne veya yıldan yıla karşılaştırmalısınız.

Alan adı otoritesi nedir? konusundaki yazımız detaylı hazırlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.