Blogspota Meta Tag Nasıl Eklenir?

Yazar Buraya Bakınız
0 yorum

Blogger diğer deyimle blogspot için 2020 Eylül ayından sonra meta tag eklemeye gerek kalmadı. Ayarlar panelinden aktif ederek önce ana sayfaya ait meta açıklamayı ekleyin. Daha sonra da sayfalarda bulunan meta tag kısımlarının aktif olduğunu göreceksiniz. Güncelleme: 5 Mart 2021.

Blogger blogspot meta tag ekleme nasıl yapılır? Blogger veya blogspot uzantılı subdomain alt domain bloglara meta tag nasıl eklenir. Blogspot description, web sayfanızın içeriği ilgili kısa açıklama yapılan, arama sonuçlarında kullanıcıların görebildiği bir etikettir.

Sayfaların <head></head> kısmında yer alır. Son dönemde arama motorları tarafından eskisi kadar değer verilmese de yine de trafiği etkileyen bir unsurdur. Bilgi etiketleri açıklama arama motorlarının web sitelerinize gönderdikleri örümceklerin (spider) okuduğu kodlardır.

Web sitenize gelen ziyaretçiler html tag’ları görmezler. Tagları yalnızca arama motoru botları görür bilgiye bilgiye göre tarama yapar. Ziyaretçilerin görmeleri için siteniz üzerindeyken tarayıcıların kaynağını görüntülemesi gerekmektedir.

Meta Tag Nedir?

Meta Tag (Description) Nedir ve SEO’ya Etkisi Var mı?

Bilgi etiketleri genellikle kullanıcıya sayfanın yapısı ve içeriği hakkında ön bilgi sunmak için kullanılan metatag’ler HTML kodlarında head etiketleri arasında yer alır. Blogger Description direkt olarak sıralamalara etki etmese de; özgün olarak bilgilendirici ve dikkat çekici açıklamalar yazmak, kullanıcıların arama sonuçlarından sitenize girme oranını ciddi anlamda arttırabilir. Sayfanızın tıklama oranlarının artması, zamanla arama sonuçlarında daha üstte yer alacağı anlamına gelir. Açıklama (tag) yazarken kurallara uyarak sayfanızı güçlendirebilirsiniz. Bloglarda kullanılan açıklama (metatag) etiketlerinin önemini ve nasıl yazıldığı hakkında bilgi edinmenizi tavsiye ederiz. Buradaki kısa açıklama alanlarının yazı içeriği ile işleşmesini mutlaka sağlayın.

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun olmadığını varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. TAMAM Devamını okuyun.