Bosch’tan Mesleki Eğitime Destek

Bursa’da ki Bosch Güç Aktarma Çözümleri Fabrikası maske üretim makinesini Bursa Mehmet Torun Özel Eğitim Meslek Okuluna bağışladı.

Bosch’tan Mesleki Eğitime Destek


Bursa’daki Bosch Güç Aktarma Çözümleri Fabrikası, pandeminin başından bu yana önemli sayıda maske üretimi gerçekleştiren ve salgınla mücadelede önemli bir misyon üstlenen makineyi, Bursa Mehmet Torun Özel Eğitim Meslek Okuluna bağışladı.

BURSA (DÜNYA) - Dünyanın önde gelen teknoloji ve servis tedarikçilerinden Bosch Grubu, pandemi başından bu yana Covid-19 ile mücadele kapsamında önemli çalışmalara imza attı. Yüz maskelerinin salgının yayılımını önlemek adına en etkili yöntemlerden biri olduğunun anlaşılması ile Bosch’un Bursa’daki özel amaçlı makine üretimi birimi de çok kısa süre içinde tek tip bir yüz maskesi makinesi üretti. Bu makine ile günlük 6 bin maske üretilerek çalışanların maskesini kendilerinin üretmesi sağlandı.

Bosch’tan Meslekî Eğitime Özel Destek

Bursa’daki Bosch Güç Aktarma Çözümler Fabrikası, makineyi, Bursa Mehmet Torun Özel Eğitim Meslek Okulu’na bağışladı. Makinenin resmi devir teslimi, okulu ziyaret eden Bosch Güç Aktarma Çözümler Fabrikası Teknik Genel Müdürü Mustafa Bulut ve Bosch Bursa Fabrikası Ticari Genel Müdürü Karin Gilges tarafından gerçekleştirildi. Hafif düzeyde öğrenme engeli bulunan öğrencilerin eğitim aldığı Mehmet Torun Özel Eğitim Meslek Okulu’nda bir atölye kurulması ve bu atölyede hem öğrencilerin el becerisi kazanması hem de maskelerin satışından okula gelir elde edilmesi planlanıyor. Bosch tarafından okula kazandırılan makinede halen devreye alma çalışmaları sürüyor, okulda görev yapan öğretmenlere makinenin çalışması hakkında eğitim veriliyor.

Bosch Güç Aktarma Çözümler Fabrikası Teknik Genel Müdürü Mustafa Bulut, “Pandeminin başladığı ilk günlerde, Türkiye’de de çalışanlarımızın maske temininde herhangi bir sıkıntı yaşamaması adına, Bursa’da kendi maskemizi üretmek için önemli bir girişimde bulunduk. Özel makine imalatı birimimiz tarafından kurulan yarı otomatik üretim hattında ve özel bir steril odada günde 6 bin maske imal edildi. Bu makineyi bir eğitim kurumuna kazandırarak, gençlerin yeni yeteneklerle donanmış şekilde hayata hazırlanması amacımıza uygun bir adım atmak istedik” dedi.

Bosch Bursa Fabrikası’nın Ticari Genel Müdürü Karin Gilges de gençlerin iyi bir eğitim almalarının kendi yaşamları kadar tüm ülkenin geleceği için de önemli olduğunu belirterek; “Bosch olarak toplum üzerinde pozitif bir etki yaratacak projeler gerçekleştirmeye büyük önem veriyoruz. Gerçekleştirdiğimiz bağışın da bu anlamda önemli katkıda bulunacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Esra Özarfat - Dünya.com