Salı , 16 Ekim 2018
Ana Sayfa / Ne Zaman / Emekliye Bayram İkramiyesi
Emekliye bayram ikramiyesi

Emekliye Bayram İkramiyesi

Milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren emekliye ikramiyesi ile ilgili detaylar belli olmaya başladı. 2018 yılı itibariyle bayram ikramiyesi olarak 1000 TL alacaklar için detaylar

Emekli maaşı son dakika ne zaman yatacak?

SGK Bağkur emekli maaşları ile ilgili yapılan açıklamalar vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Türkiye’de milyonlarca emeklinin beklediği emekli ikramiyeleri ile ilgili gelişmeleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu canlı yayınında açıkladı. Emeklilere yılda 2 defa olmak üzere 1000’er TL olarak ödeneceğini kaydeden Bakan Sarıeroğlu, emekli ikramiyelerin Haziran ayının ilk haftasında ödeneceğini açıkladı. Vatandaşlar Ramazan Bayramına az bir zaman kala bayram ikramiyelerinin yatmasını heyecanla bekliyorlar.

Emekliye bayram ikramiyesi 2018 ne zaman verilecek ?

Hükümet tarafından konu ile ilgili resmi açıklama yapıldı ve tarih belirtildi. Bakan Sarıeroğlu, “Haziran’ın ilk haftasında ödemeye yapacağımızı ifade etmiştik. 15 – 17 Haziran tarihleri arasında Ramazan bayramımız. Bayram öncesinde vatandaşlarımızı daha da rahatlatmak adına, hem emekli maaşlarımızın ödemelerini hem ikramiyelerimiz de bir önceki hafta yapmaya karar verdik. Bağkur ve emekli sandığı emeklilerimizin ikramiyelerini, 7 Haziran 2018’de ödeyeceğiz. SSK emeklilerimizin ikramiyelerini de 8 Haziran 2018 tarihinde ödeyeceğiz.”dedi. Emekli maaşı ile ilgili merak edilenlere haberimizden ulaşabilirsiniz.

Emekli maaşında son dakika! Emeklinin bayram ikramiyesi veriliyor!

Emekli Sandığına bağlı emekliler bugün maaşlarını aldı. 12 milyon emeklinin merakla beklediği bin liralık bayram ikramiyesi de 7-8 Haziran’da ödenecek.

Ramazan Bayramı öncesi emeklilere maaş ödemesi başladı. Memur emeklileri için 1 Haziran’da başlayan maaş ödemesi 5 Haziran’a kadar devam edecek.

SSK ve Bağ-Kur emeklileri için de ödeme takvimi öne çekildi. SSK ve Bağ-Kurlular maaşlarını 11-12 ve 13 Haziran’da alacaklar.

Tahsis numaralarına göre farklılık gösteriyor

Tahsis numarasının son rakamı 5,7,9 olanlar maaşlarını 11 Haziran’da, 1,3,8 olanlar 12 Haziran’da, 0,2,4,6 olanlar ise 13 Haziran’da maaşlarını alacak.

İşsizlik sigortası ödemeleri de bayram öncesinde yapılacak.

Bayram İkramiyesi 7-8 Haziranda

Emekli Sandığı ve Bağ-Kur emeklilerine 7 Haziran’da, SSK emeklileri ise 8 Haziran’da bayram ikramiyesi ödemeleri yapılacak.

Her Bayramda İkramiye

Bayram ikramiyesi kalıcı olacak. Her yıl Kurban ve Ramazan Bayramları öncesinde emekliler bayram ikramiyesi alacak.

One comment

  1. Emekliler için güzel bir uygulama, İşsizlik sigortası ödemeleri de bayram öncesinde yapılması emekliler tarafından sevindirici…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.