Rafet Zeybek Bayrağımız Yanıyor

Rafet Zeybek Bayrağımız Yanıyor
Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, Suriye'nin kuzey bölgesinde Türk Bayrağının yakılmasına sessiz kalan Akp'ye sert eleştiri yaptı.

Bayrağımız Yanıyor Ve İktidar İtibarımızla Oynayıp Susuyor

Rafet Zeybek, AKP'nin son 20 yıldaki dış politika da yerli ve milli değeri taşıyan hiçbir şeye sahip çıkamadığını vurguladı. Zeybek, "Esad rejiminden koruduğumuz ve güvenli bölge oluşturup savaştan uzak tuttuğumuz kişiler bile bayrağımızı yakma gafletinde bulunuyor."dedi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun "Esad ve muhalif grupları barıştıracağız" açıklamasından sonra 12 Ağustos'ta Suriye Milli Ordusu'nun (SMO) kontrolündeki Cerablus ve Azez'de Türkiye karşıtı gösteriler düzenlendi. Azez'de Türk bayrağını ateşe verildi.

Sarayın dış politikası düş politikasına döndü

Vekil Zeybek, sert eleştirilerde şu ifadeleri kullandı: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Belgrad ziyareti sırasında yaptığı görüşmede (Suriyeli muhaliflerle rejim arasında barış) hakkında açıklamalarda bulundu. Bu açıklamanın ardından muhalif göstericiler Suriye'nin kuzeyindeki Azez'de Türk bayrağını yaktı. Şehit verdiğimiz ve savaştan koruduğumuz bazı kişilerin bayrağımızı yakmasından sonra ne AKP ne de ortağı MHP'den ses çıkmıyor.  Suriye ve AB politikaları konusunda hala bir yol haritası yok. Dış politikada düş kuran bir iktidarla yol alınmaz.

Türk bayrağı yakılırken yerli ve mililikten söz etmesin

''Bu skandala karşı sessiz kalan AKP'nin ilk tepkisizliği değil. Irak'ta askerlerimizin başına çuval geçirildiğinde ABD'ye nota vermeyen AKP, müzik notası mı diye olayı küçümsedi. Ege'de 18 adamız işgal edildiğinde sessiz kaldı. 29 Ekim 2014'te Suriye'ye giden silahlı Peşmergelerin geçişine izin veren yine AKP idi.  Diplomasiyi ve tecrübeli diplomatları yok sayan dış politika anlayışı ile siyasi iktidar, bir ülkenin itibarı ve geleceği ile oynamaktadır. Gerçekler ve saygınlıkla yapılacak bir dış politika seçimden sonra CHP iktidarında hızla hayata geçecektir. Türkiye'nin zaman kaybetmeye artık tahammülü yoktur" şeklinde konuştu.

Türkiye'deki ticari gelişmeleri, son dakika internet haberlerini, sektörel makaleleri ve en son şirket haberlerini okuyucularımızla paylaşacağız. Bizi takip edin.

Üyeler Ne Diyor?

https://www.burayabakiniz.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!