Hindistan Cevizi Yağı

Son zamanların gözdesi olan, Hindistan cevizi yağının bütün dünyada, gözde olmasının önemli sebebi nedir?

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağının, bütün dünyada gözde olmasının önemli sebebi nedir? Son zamanların yeni gözdesi Hindistan cevizi yağının gözde olmayı hak eden; herkesin elinin altında mutlaka bulunması gereken, hatta günlük hayatta pratik çözümler sunan, Hindistan cevizi yağı nasıl kullanılır?

Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır?

Hindistan cevizi yağının mevsiminde toplanan olgun Hindistan cevizlerinden tamamen fiziksel yöntemlerle; ısıl işlem uygulanmadan, soğuk proses yöntemiyle elde edilmesi gerektiğinin altını çizelim. Bu şekilde üretilen yağın sıcaklık görmediğinden vitamin, yağ asitleri ve mineraller bakımından oldukça zengindir. Normal şartlarda katı olan yağ sıcaklık 24,5 üzerine çıktığında sıvılaşır. Dünyada kullanımı yaygın olan yağla gençlik, güzellik ve sağlığı keşfetmenin yoludur.

Hindistan Cevizi Yağı Kullanım Alanları Çok Çeşitlidir.

En kuvvetli makyajı bile Hindistan cevizi yağı ile temizleyebilirsiniz. Çok az miktarda pamuğa sürüldüğünde; durulamaya gerek kalmadan cildiniz hem temiz hem nemli kalır. Banyo sonrasında rahatlıkla kullanılabilir. Duş alırken antiseptik özelliği muhteşem kokuya sahip yağla bütün vücudun nemli kalmasına yardımcı olabilirsiniz. Tıraş sonrası oluşacak cilt tahrişine karşı kullanılabilir. Vücut çatlakları özellikle dirsek, topuk karın çatlaklarının giderilmesinde mükemmel destekleyicidir.

Masaj yaparak uygulanabilir.

Tırnaklar Zayıf ve Çabuk Kırılma Oluyorsa!

Gece yatmadan önce biraz yağından tırnakların çevresine sürüldüğünde kısa zamanda tırnakların güçlendiğini görülebilirsiniz. Zengin içeriği saçların beslenmesine, sağlıklı uzamasına yardımcı olur. Bu yağı saç diplerine ya da saç uçlarına uygulayın. Yarım saat beklettikten sonra doğal içerikli şampuanla saçınızı yıkayın. Haftada 1 uygulayın ki saçlarınız sağlıkla parlasın. İpucu: Saçınıza yağ uyguladığınızda arındırılmasından şikayet ediyorsanız önce saçınızı az su ile köpürtün, durulayın. Saçınıza bakım yaptığınızda önce bol su dökerseniz saçınızın arınmasını zorlaştırabilirsiniz.

Cilt Beyazlatmak İçin Hindistan Cevizi Yağı Kullanılabilir mi?

Uzak doğulu kadınların cilt beyazlatmada bu yağı kullandığını biliyor muydunuz? 2 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağına 5 damla lavanta yağı; yarım çay kaşığı Argan yağı karıştırılıp tüm vücuda masaj yaparak sürüldüğünde kişinin daha sağlıklı rahat hissetmesine yardımcı olur.

Yemek sektöründe bol miktarda Hindistan cevizinin yağından kullanılmaktadır. Pasta hamuruna, salatalara katacağınız yağ ile harika tatlar yakalayabilirsiniz. Sıvı halde salatalara katı halde tereyağı yerine kullanılabilir. Ayrıca, Hindistan ceviz kabuklarını bitkilerinizin toprağına ekleyin. Bitkilerinizin daha çabuk büyüdüğünü veriminin daha çok arttığını göreceksiniz.

Hindistan Cevizi Yağı Doğru Kullanılmalı!

Doğru kullanıldığında hem saça hem de cilde oldukça faydalı doğal mucizedir. Ayrıca bağışıklı sistemine de güçlendirici yönde etkisi vardır.Son zamanlarda oldukça popüler olan yağın faydasını görme konusunda doğru kullanmak gerekir. Çoğu kişi yanlış kullanım nedeninden dolayı yağının faydalarından yararlanamamaktadır. Yağının saça ayrı bir yöntemle cilde ayrı yöntemle uygulanması gereken doğal kaynaktır. Sürekli rutin şekilde kullanmak cilt ve saç sağlığı açısından oldukça önemlidir. Ayrıca yemeklerde tüketilerek sağlıklı beslenme şekli oluşturmaktadır. Kokusu oldukça güzel olan yağı beslenmede kullanan kişilerin bağışıklık siteminin de daha iyi olduğu gözlenmiştir.

Hindistan Cevizi Yağı Saçlarda Nasıl Kullanılmalı?

Sağlıklı canlı bir saça sahip olmak açısından haftada en az bir defa saçlara Hindistan cevizi yağını kullanarak uygulanmalıdır. Banyo yapmadan önce saç uçlarınıza yağından sürün. Daha sonra başınıza sıcak su içerisinde beklettiğiniz havluyu güzelce sarın. Havlunun sıcak olması saçların daha iyi nemlenmesini sağlayacaktır. En az yarım saat bekleyin saçınızı güzelce durulayın. Yağ yoğun bir kıvamda olduğundan iyice durulanması gerekmektedir. İşlemi haftada en az 1 kez uygulayın. Kısa zaman içerisinde saçlarınızın onarıldığını göreceksiniz.

Hindistan Cevizi Yağı Yıpranmış Saçlarda Nasıl Kullanılmalı?

Eğer kuru yıpranmış cilde sahipseniz sürekli olarak kullanmanız fayda sağlar. Cildi onarıp yenilemesiyle bilinmektedir. Duş öncesi tüm vücudunuza güzelce uygulayın. En az yarım saat bekleme sonrasında sıcak su ile duş alın. Kese yardımı ile vücudunuzda bulunan kurumuş derileri temizleyebilirsiniz. Derinizi nemlendirdiğinden kuru deri kolayca dökülecektir. Böylece cildinizi yenilemiş olacaksınız. Cildiniz aşırı yıpranmışsa işlemi banyo öncesi uygulayabilirsiniz. Gündelik yüz bakımında veya makyaj temizlerken Hindistan cevizi yağını kullanabilirsiniz. Ayrıca dudak kuruluğu yaşıyorsanız her gün yağını dudaklarınıza sürüp; diş fırçası ile dudağınızı hafifçe fırçalama yaptığınızda ölü derinin gittiğini dudağınızın pürüzsüz olduğunu fark edeceksiniz.

Bu Yazı İçin Tepkiniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0