Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır?

Hindistan cevizi yağının bütün dünyada gözde olmasının önemli sebepleri; Son zamanların yeni gözdesi Hindistan cevizi yağının, gözde olmayı hak eden bir yağ olduğunu ve herkesin elinin altında mutlaka bulunması gereken, hatta günlük hayatta pratik çözümler sunan bir yağ olduğunu vurgulayabiliriz. Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır? inceleyelim.

Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır?

Hindistan cevizi yağının mevsiminde toplanan olgun Hindistan cevizlerinden tamamen fiziksel yöntemlerle, ısıl işlem uygulanmadan, soğuk proses yöntemiyle elde edilmesi gerektiğinin altını çizelim, Bu şekilde üretilen Hindistan cevizi yağı sıcaklık görmediği için vitamin, yağ asitleri ve mineraller bakımından oldukça zengindir. Normal şartlarda katı olan yağ sıcaklık 24,5 üzerine çıktığında sıvılaşır. Dünyada kullanımı oldukça yaygın olan bu yağla gençlik, güzellik ve sağlığı keşfetmenin yoludur.

Hindistan Cevizi Yağının Kullanım Alanları Çok Çeşitlidir.

En kuvvetli makyajı bile Hindistan cevizi yağı ile temizleyebilirsiniz, bir miktar pamuğa sürüldüğünde, durulamaya gerek kalmadan cildiniz hem temiz hem nemli kalır. Her banyodan sonra rahatlıkla kullanılabilir, Duştan sonra antiseptik özelliği ve muhteşem kokuya sahip bu yağla bütün vücudun nemli ve sağlıklı kalmasına yardımcı olabilirsiniz. Tıraştan sonra oluşacak cilt tahrişine karşı da kullanılabilir. Vücut çatlakları için özellikle de dirsek, topuk ve karın çatlaklarının giderilmesinde mükemmel bir destekleyicidir.

Her gün masaj yaparak uygulanabilir.

Tırnaklar Zayıf ve Çabuk Kırılma Oluyorsa

Her gece yatmadan önce bir miktar Hindistan cevizi yağını tırnaklara ve çevresine sürüldüğünde kısa zamanda tırnakların güçlendiğini görülebilirsiniz, Hindistan cevizi zengin içeriği ile saçların beslenmesine, sağlıklı uzamasına yardımcı olur. Bu yağı saç diplerine ve saç uçlarına uygulayın. Yarım saat beklettikten sonra doğal içerikli bir şampuanla saçınızı yıkayın. Haftada 1 uygulayın, saçlarınız sağlıkla parlasın. Bir ipucu daha saçınıza yağ uyguladığınızda arındırılmasından şikayet ediyorsanız önce saçınızı az su ile köpürtün. Sonra durulayın. Saçınıza bakım yaptığınızda önce bol su dökerseniz saçınızın arınmasını zorlaştırabilirsiniz.

Cilt Beyazlatmak İçin Hindistan Cevizi Yağı Kullanılabilir

Uzak doğulu kadınların cilt beyazlatmak için bu yağı kullandığını biliyor muydunuz? 2 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağına 5 damla lavanta yağı, yarım çay kaşığı Argan yağı karıştırılıp tüm vücuda masaj yaparak sürüldüğünde kişinin daha sağlıklı rahat ve iyi hissetmesine yardımcı olur.

Yemek sektöründe de bol miktarda Hindistan cevizi yağının kullanılmaktadır. Pasta hamuruna, salatalara katacağınız yağ ile harika tatlar yakalayabilirsiniz. Sıvı halde salatalara, katı halde tereyağı yerine kullanılabilir. Ayrıca, Hindistan ceviz kabuklarını bitkilerinizin toprağına ekleyin. Bitkilerinizin daha çabuk büyüdüğünü ve veriminin daha çok arttığını göreceksiniz.

Hindistan Cevizi Yağı Doğru Kullanılmalı

Hindistan cevizi yağı doğru kullanıldığında hem saça hem de cilde oldukça faydalı bir doğal mucizedir. Ayrıca bağışıklı sistemine de güçlendirici yönde etkisi vardır.Son zamanlarda oldukça popüler olan yağın faydasını görmek için doğru kullanmak gerekir. Çoğu kişi yanlış kullanım nedeni ile Hindistan cevizi yağının faydalarından yararlanamamaktadır. Hindistan cevizi yağı saça ayrı bir yöntem ile cilde ayrı bir yöntem ile uygulanması gereken bir doğal kaynaktır. Hindistan cevizini sürekli rutin bir şekilde kullanmak cilt ve saç sağlığı için oldukça önemlidir. Ayrıca yemeklerde tüketilerek sağlıklı bir beslenme şekli de oluşturmaktadır. Kokusu da oldukça güzel olan bu yağı beslenmede kullanan kişilerin bağışıklık siteminin de daha iyi olduğu gözlenmiştir.

Hindistan Cevizi Yağı Saçlarda Nasıl Kullanılmalı?

Sağlıklı ve canlı bir saça sahip olmak için haftada en az bir defa saçlara Hindistan cevizi yağını kullanarak uygulanmalıdır. Banyo yapmadan önce saç uçlarınıza Hindistan cevizi yağını sürün. Daha sonra başınıza sıcak su içerisinde beklettiğiniz havluyu güzelce sarın. Havlunun sıcak olması saçların daha iyi nemlenmesini sağlayacaktır. En az yarım saat bekledikten sonra saçınızı güzelce durulayın. Yağ yoğun bir kıvamda olduğu için iyice durulanması gerekmektedir. Bu işlemi her hafta en az bir kez uygulayın. Kısa zaman içerisinde saçlarınızın onarıldığını göreceksiniz.

Hindistan Cevizi Yağı Yıpranmış Saçlarda Nasıl Kullanılmalı?

Eğer kuru ve yıpranmış bir cilde sahipseniz Hindistan cevizi yağını sürekli olarak kullanmanız fayda sağlar cildi onarıp yenilemesi ile de bilinmektedir.

Her duş öncesi tüm vücudunuza güzelce uygulayın. En az yarım saat bekledikten sonra sıcak su ile duş alın. Kese yardımı ile vücudunuzda bulunan kurumuş derileri temizleyebilirsiniz, derinizi nemlendirdiği için kuru deri kolayca dökülecektir. Böylece cildinizi yenilemiş olacaksınız. Cildiniz aşırı yıpranmış ise bu işlemi her banyo öncesi uygulayabilirsiniz. Gündelik yüz bakımında veya makyaj temizlerken Hindistan cevizi yağını kullanabilirsiniz. Ayrıca dudak kuruluğu yaşıyorsanız her gün Hindistan cevizi yağını dudaklarınıza sürüp diş fırçası ile dudağınızı hafifçe fırçalama yaptığınızda ölü derinin gittiğini ve dudağınızın pürüzsüz olduğunu fark edeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.