İktidarın Çelişkili Politikaları Türkiye'yi Felakete Sürüklüyor

Üretim ve tarım deyince akla gelen ilk şehirlerden biri olan Çanakkale bile enflasyon ile boğuşuyor.

İktidarın Çelişkili Politikaları Türkiye'yi Felakete Sürüklüyor


İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, Hazine ve Maliye Bakanı Nebati Gaziantep'te yaptığı "dar gelirli aileler pozitif ayrımcılık yapacağız" söylemleri ile ilgili değerlendirmede bulundu. Başkan Yıldızlar,"İktidar ne yaptığını bilmiyor ve insanların aklıyla alay ediyor" dedi.

BAŞKAN YILDIZLAR: "İKTİDARIN ÇELİŞKİLİ POLİTİKALARI TÜRKİYE'Yİ FELAKETE SÜRÜKLÜYOR, ÇANAKKALE'DE ÜRETİM BİTİYOR!"

Çanakkale'de üretimin de tüketimin de bitme noktasına geldiğini belirten Başkan Yıldızlar, Hazine ve Maliye Bakanı Gaziantep'te yaptığı konuşmada Gelir Endeksi Senetler hakkında açıklamada bulundu.Nebati, tüketici kredilerinde uygulanan makro ihtiyatı politika gereği sıkılaşmaya gidildiğini belirterek "Üretim, ihracat ve istihdam Türkiye ekonomisinin temelidir. Tüketici kredilerinde buna rağmen dar gelirli vatandaşlarımız için pozitif ayrımcılığa devam edeceğiz. 50 bin TL'ye kadar olan kredilerde vadelerde azaltmaya gitmedik" ifadelerini kullandı.

Daha geçtiğimiz haftada istesek enflasyon biterdi ama ithalatımiz iyi idi bu yüzden, enflasyona dokunmadık demişti. Yani, dar gelirli aileler önemli değil yandaş kazandı demeye getirmişti. Şimdi de hiçbir şey olmamış gibi dar gelirlileri düşünüyoruz diyerek halkın aklı ile alay ediyorlar. Çelişkili konuşuyorlar. Somut bir adımda bulunmuyorlar. Bu tür dengesiz politika sebebi ile Türkiye'yi daha çok felakete sürüklüyor ve iflas bayrağı çekiyorlar. Halkla iç içe gelmiyor, yüksek mertebeden bakıyorlar. Bu yüzden, hiçbir şey bilmiyorlar.

Üreticiyi de tüketiciyi de önemsemiyorlar.

Üretim ve tarım deyince akla gelen ilk şehirlerden biri olan Çanakkale bile enflasyon ile boğuşuyor. Üretici bin perişan, esnaf bitmiş durumda. Çiftçi kârdan çok zarar ediyor. İktidar ise izliyor. Herhangi bir adımda bulunmuyor. Daha da çok uygulamadığı politikalar ile Türkiye'yi adım adım uçuruma sürüklüyor"şeklinde konuştu.