Rüya Nedir Ve Nasıl Görülür?
Rüya ya da düş, kişinin geleceğine delalet eder. Uykunun karakteristik özelliklerinden biri olup, aslında isteklerimizin doyurulmasıdır

Bazen rüya, uyandığında bütün gününüzü alır.

Biyolojik içeriği işleyişi ve amacı henüz tam olarak anlaşılmamış olan rüyalar; neredeyse insanlığın var oluşundan bu yana bilim adamları ve din adamlarının da ilgi alanında yer alıyor. Rüyalar hakkında dünyada birçok deneyler ve araştırmalar yapılıyor. Dini öğreti ve kitaplarda açıklamalar aranıyor. Rüya görme, uykunun REM aşaması olarak adlandırılan göz hareketi ortamı ile hem görsel hem de işitsel algı ve duygunun bütünüdür. Bazen uyandığınızda bütün gününüzü alır. Kimi zaman az önce gördüklerim neydi diye düşünür durursunuz.

Her İnsan Farklı Rüyalar Görür

Rüya tamamen ruhun bedeninden meydana gelen olaylar bütünüdür. Ruh ve bedenden oluşan bir olaydır. Herkes rüyasını görür, bazı kişiler ise daha sık ve istediği rüyayı göremez. Rüyada olan şey, hayal edebileceğimizden daha hızlı gerçekleşir. Bir kaç saniyede bile çok uzun ve değişik olay görmekteyiz. Bu nedenle rüyada zaman kavramı oluşmamaktadır. İnsan vücudu günün sonunda yorgun düşerek, iç organların ve bünyenin tam anlamı ile zayıflaması sonucu; halsizlik ve uykuyla birlikte yarı uyanık şekilde hayal görür. Rüyalar, tüm bunların düşünce ile birleşimidir.

Rüya Araştırmaları

Rüyaları net bir şekilde ifade edersek, gün içinde yaşadıklarınız ana merkeze ulaştığında uyku anında harmanlayarak rüya olarak görürsünüz. Yapılan araştırmalar ile görülen rüyaların birçoğunun unutulduğu ve yalnızca bizi üzen ya da çok etkileyen hayallerin hatırlandığını ortaya koymuştur. Ortalama bir uyku süresinde yaklaşık 5-6 kere görüyoruz.

Rüya nedir sorusunun kesin ve tatmin edici bir cevabı olmamasından dolayı konu ilgi ve merak uyandırıyor. Diğer yandan rüya görme konusunda ki açıklama ve inanış toplumların inanç, gelenek ve göreneklerine göre değişkenlik gösteriyor. İnsanın etkisinde kaldığı sevindiren, mutlu eden, üzen veya kaygılandıran olayların uyku halindeyken de bir şekilde yaşanması olarak kabul ediliyor. Şimdiye kadar meydana gelen en yaşanmış olaylardan biridir.

Roma döneminde bazı rüyalar, Roma Senatosu tarafından analiz edilmiş ve yorumlanmıştır. Rüyaların tanrılardan gelen mesaj olduğuna inanılmıştır. Rüya yorumcuları ve askeri liderler savaşa bile gitmişlerdir. Ayrıca, çoğu sanatçının yaratıcı fikirlerini rüyalarından edindiği bilinir.

Türkiye'deki ticari gelişmeleri, son dakika internet haberlerini, sektörel makaleleri ve en son şirket haberlerini okuyucularımızla paylaşacağız. Bizi takip edin.

Üyeler Ne Diyor?

https://www.burayabakiniz.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!