Suhosin Nedir?
Suhosin Nedir? PHP uygulamasında ya da PHP çekirdeğinde bilinen ve bilinmeyen kusurlardan korumak için tasarlanmıştır.

Suhosin, PHP kurulumları için gelişmiş bir koruma sistemidir. Sunucuyu ve kullanıcılarını PHP veya PHP kapsamındaki ve bilinmeyen kusurlardan korumak için tasarlanmıştır. Suhosin, bağımsız veya sistem olarak iki parça halinde mevcuttur. İlk bölüm, PHP çekirdeğine, arabellek taşmalarına veya biçim düzeni güvenlik açıklarına karşı küçük bir yamadır; Birden çok düzeyden ve birden çok uygulamadan birden çok uygulama uygulayan güçlü bir PHP uzantısıdır.

Suhosin Nedir ve Neden Kullanılmalıdır?

Suhosin, yeni kullanıcılar için en önemli sorulardan birisi, gerçekten gerekli ise yama, uzantı veya ikisinin bir birleşimini kullanarak ne kazanıyorsa, neden Suhosin'i kullanmaları gerektiğidir. Bu sorunun cevabı, PHP kullanımınızın ne olduğuna bağlıdır. PHP yalnızca kendi sunucunuz için ve kendi komut dosya ve uygulamalar için kullanıyorsanız ve kodunuza yeterince güveniyorsanız kendiniz karar verebilirsiniz. Bu durumda, muhtemelen Suhosin uzantısına ihtiyacınız yoktur.

Çoğu sunucuları, savunmasız programlama tekniklerine karşı korumak içindir. Bununla birlikte PHP, uygulamaların geliştirilmesi sırasında genellikle denetlenen bir çok tuzağa neden olan çok karmaşık bir programlama dilidir. Hatta, PHP çekirdek programcıları zaman zaman güvensiz kodlar yazmaktadır. Çünkü, daha önce PHP tuzağı hakkında bir fikriniz yoktu.

Bu nedenle, bir güvenlik ağı olarak Suhosin'e sahip olmak iyi bir fikirdir.

Suhosin Patch ise sunucunuzu olası arabellek taşmalarından ve Zend Engine'deki ilgili güvenlik açıklarından koruyan Zend Engine Protection özellikleriyle birlikte gelir. Tarih, bu hatalardan birkaçının önceki PHP sürümlerinde her zaman var olduğunu göstermiştir.

PHP Uygulamaları

Kendi PHP betiklerini çalıştırmakla kalmazsanız; 3. taraf PHP uygulamalarını kendiniz veya olası müşteriler için barındırıyorsanız kullandığınız PHP uygulamalarının kod kalitesine güvenemezsiniz. Maalesef, PHP dilinin tuzakları programcılar arasında yaygın olarak bilinmediği bir gerçektir. Bu tuzaklar, geçen yıl yayınlanan PHP-Güvenlik kitaplarında belgelenmiştir.

Bunun temel nedeni, kitapların piyasada ilk olması için aceleyle yazıldığı gerçeğinden ve bu kitapların çoğunun güvenlik uzmanları tarafından değil, PHP programcıları tarafından yazıldığı gerçeğinden kaynaklanıyor. Bu kitapların en kötüsü açıklanan sorunu düzeltebilecek ancak, uygulamanıza daha tehlikeli güvenlik açıkları getiren örnekleri içeren Oreilly'nin yazısıdır.

Bu kitapların, bir başka yaygın hatası PHP'deki "uzak kod içerilmesi güvenlik açıkları" içindeki; En tehlikeli sorunun yapılandırmada allow_url_fopen'i (veya PHP 5.2 x'de allow_url_include) devre dışı bırakarak düzeltilebileceği şehir efsanesini yaymalarıdır. Bu bilgi yanlış çünkü, bu yapılandırma direktifleri php: // input veya data: // URL'ler üzerinden saldırılara karşı; Suhosin ve Eski Sertleştirme Düzeltme Eki, URL ekindeki tüm saldırıları kapatan tek koruma yöntemidir.

Kısaca, Suhosin kullanmak sizin seçiminizdir.

Sunucunuz için ek koruma istiyorsanız, yalnızca uzantıyı veya düzeltme ekini kullanmanızı şiddetle tavsiye edebiliriz. Daima kendinizi ve kullanıcılarınızı değil, aynı zamanda İnternette (Spam- / DDOS-) bir saldırı dronuna dönüştürüldükten sonra; Sunucunuz tarafından saldırıya maruz kalabilecek diğer kişileri de koruduğunuzu unutmayın.

Türkiye'deki ticari gelişmeleri, son dakika internet haberlerini, sektörel makaleleri ve en son şirket haberlerini okuyucularımızla paylaşacağız. Bizi takip edin.

Üyeler Ne Diyor?

https://www.burayabakiniz.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!