Bir Şirket En İyi Pazarlama ile Büyür
İstenilen pazara ve müşteriye kolay erişim için dikkatli bir planlama yapılmadan Türkiye'deki müşteri tabanına ulaşmak mümkün değildir.

İnternetin geleceğini düşünelim, geçmiş geleceğin yol haritası olsun. Şimdi tüm geçmiş alışkanlıklarınızı unutun.

İşini geliştirmek ve çevresinde güzel bir ortam yaratmak her KOBİ işletme sahibinin hayalidir. Günümüz koşullarında artan ekonomik sorunlar rekabetin artmasına neden olmaktadır. Rekabet arttıkça pazardan pay almak zorlaşıyor. Bu nedenle planlı reklamlara daha fazla ağırlık verilmelidir. Yapılan analizlere ve araştırmalara bakıldığında planlı reklam yayınlayan firmaların işlerinde artış olduğu görülmektedir. Bu nedenle ticari faaliyetlere, reklam ve pazarlama faaliyetlerine yatırım yapılmalıdır. Unutmayın, reklam pazarlamayı besler.

Yapılması gereken ilk şey alışkanlıklardan kurtulmaktır

Bu makaleyi yazmamızın ilk nedeni, alışkanlıkların işimize verdiği zarar olacaktır. Türkiye'deki işletmelere baktığınızda genellikle onların ayak izlerinde duruyorlar. İşletmelerin yeniliğe ve araştırmaya kapalı olması ülkedeki tüm sektörlere büyük zararlar veriyor. Bir şirketin gelişimi aynı zamanda sektörün gelişimidir. Günümüz koşullarında tüm firmaların gelişime açık olması ve kendilerini sürekli geliştirmeleri gerekmektedir. Çünkü yaşadığımız hayat ve internet son 20 yılda çok değişti. İnsanların bir şekilde bu değişikliklerden haberdar olması gerekiyor. Başta internet olmak üzere reklam, pazarlama ve iş faktörleri köklü bir değişim geçiriyor. Bu konularda sürekli olarak haber ve makalelerle detaylı bilgi vermeyi uygun buluyoruz.

Reklam ve pazarlama paha biçilmez hale gelecek

Önümüzdeki yıllarda işletmelerin değer vermediği reklamcılık ve pazarlama kavramı büyük bir değer kazanacaktır. 90'lı yıllarda kapıdan kapıya ürün satan seyyar satıcılar bu olayı hep pazarlama olarak tanımlardı. Bugüne kadar ayağa düşen pazarlama hala toparlanamadı. Pazarlama, gelecekte tüm işletmeler ve sektörler için en önemli ve vazgeçilmez değer olacaktır. Bugünden itibaren şirketlerin pazarlamayı çok daha iyi anlamaları gerekiyor. Unutmayın, dünyanın en zor işi pazarlamadır. Çünkü tüm sektörleri besleyen bir kavram olduğunu iyi bilmek gerekir.

Yazılarımızı keyifle okuyacağınızdan eminiz. Çünkü bu bilgi ve analizler yaklaşık 1980 yılından günümüze kadar elde edilmiştir. Bu sitede yazmaya ve KOBİ işletmelerine bilgi vermeye devam edeceğiz. Bu siteye üye olarak bizi kolayca takip edebilirsiniz. Sorularınız varsa, bunları yorum alanına yazın. Daha değerli makaleler ile cevap vermeye veya açıklamalar yapmaya çalışalım.

Antalya'da bir ürün, hizmet veya meslek bulun. Antalya KOBİ, şirketlere sunduğu ayrıcalıklı hizmetiyle iş dünyasına bir fırsat sunuyor.

Üyeler Ne Diyor?

https://www.burayabakiniz.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!