Prefabrik Ev Nasıl Yapılır?

Yazar Buraya Bakınız
0 yorum

Prefabrik ev nasıl yapılır sorusundan önce yapımından elde edilen deneyimlere göre; yapı malzemesi ucuzladıkça kullanım süresi kısalır.

Prefabrik ev almadan önce bilmeniz gerekenler nelerdir? Prefabrik ev almayı düşünerek bir araştırma yapar fiyatları konusunda farklı seçenekler arasında seçim yapmakta güçlük çekilir. Prefabrik ev fiyatları konusunda endişe edilmesine gerek yok. Eğer, sağlıklı ferah ve uzun ömürlü prefabrik ev düşünüyorsanız, kesinlikle ucuz malzeme tercih edilmemesi önerilmektedir.

Dayanıklı olması yanında uzun süre kullanım sağladığında, daha ekonomik olduğunu sizler de fark edeceksiniz. Kaliteli bir ev hiçbir zaman kalitesiz malzeme ile inşa edilemez. Hem kaliteli olsun, hem de ucuz olsun diye düşünülürse karşınıza belirsiz sonuçlar çıkar. Bu sebeple, ev konusunda yapıma başlama kararı vermeden önce kalite konusunda kalıcı karar verilmesi gerekir. Depreme dayanıklılık konusunda kaliteli malzemelerin önemli olduğu unutulmamalıdır.

Kaliteli malzemeler evin kullanım süresini uzatır.

Prefabrik Konutun Avantajları Nelerdir?

Planlaması daha önceden gerçekleştirilip tamamlanmış olduğundan, uzun inşaat süreleri yoktur. İmalatı fabrikalarda yapıldığı için üç dört gün gibi kısa sürede yerinde montajı yapılır. Prefabrik evler, müteahhit, usta, tesisatçı, boyacı vs gerektirmediğinden dolayı daha ekonomik olur. Konut yaptırmadan önce ne kadar tutara size maliyeti olacağını önceden görebiliyorsunuz..

Emniyetli ve güvenlidir çünkü, deprem ve iklim şartları dikkate alınarak üretilmektedir. İstenildiği takdirde ileride ilaveler yapılabilir, genişletilebilir yeri değiştirilebilir. Prefabrik ev malzemelerini yapı marketlerinde bulmanız mümkündür. Prefabrik yapılar çevrede gürültü, görüntü, kimyasal kirliliğe yol açmaz. Çatıya güneş panelleri yerleştirilip güneş enerjisinden faydalanılabilir ve önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlanabilir. Bu tür konutlar yılın her zamanı yerinde montajı yapılabilir.

Prefabrik Ev Nasıl Yapılır?

Prefabrik Ev Nasıl Yapılır ve Konutlarda Isı Yalıtımı Nasıl Olmalıdır.

Enerji tasarrufu sağlar. Isı verimliliği prefabrik konutlarda esastır. Montaj süresinin kısa olmasından dolayı içerde nem oluşmaz. Hava ya da iklim şartlarından etkilenmez, montajı yapıldıktan sonra hemen yerleşilebilir. Su basmanı dışında beton kullanılmaz. Beton binaya oranla geniş kullanım alanı sunar. Duvarlar daha ince olduğundan dolayı az yer tutar. Sayısız dış görünüş seçeneği ile istenilen görünümde ev sahibi olmak mümkündür.

Tüm elemanlar birbiriyle uyumludur.

Bu yüzden, montajında en ufak sapma vs aksaklık olmaz. Üretilen elemanlar montajdan sonra milimetrik olarak uyumlu bir bütünlük oluşturur. Son teknolojiyle üretilen hazır evlerin iç mekânları rahat ve konforludur. Yaşam alanlarından azami seviyede yararlanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Prefabrik evler, dış cephe giydirmesinden iç duvarların rengine, kapılardan pencerelere, küvetlerden bataryalara, prizlerden tavan aydınlatmalarına kadar tüm ayrıntılar opsiyonel olarak; istenirse kişiye özel yapılabilmektedir. Dış görünüm modern olarak estetiktir. Bulunduğu bölgede çevreye uyum sağlar, genel mimari görünüme uyumludur. Hazır evler tek katlı veya dubleks şeklinde üretilebilir.

Tek ailelere ufak veya kalabalık aileler için geniş evler bulmak mümkündür.

Aynı şekilde evin tipi konusunda da birbirinden farklı seçenekler mevcuttur. Bunlardan villa, rezidans, çiftlik evi, dağ evi, bungalov, yazlık, kışlık, ofis, ahşap ev, tasarım evleri, blok evler, ikiz villalar, garajlı veya garajsız konutlar, büyük cumbalı evler sadece bazılarıdır.

Kişiye özel tasarımlar yaptırmak mümkündür.

Engellilere özel tasarlanabilir.

Prefabrike yapılar sanayi üretimi için tasarlanıp, devasa hangarlar şeklinde üretilebilmektedir. Tasarımlar üzerinde üretim öncesi anında değişiklikler veya ilaveler yapılabilir.

Sadece konut olarak değil.

  • İş yeri, Ofis Vs.
  • Şantiye Binaları.
  • WC, Duş Kabinleri.
  • Soyunma Odaları.
  • Umumi Kullanım Mekânları.
  • İmalathane Veya Depo.
  • Müdürlük Binası.
  • Endüstri Tesisleri.

Spor salonları vs gibi amaçlara yönelik de prefabrik yapılar üretilir.

Yıpranma payı düşük olduğundan, yenileme masrafları düşüktür. Ortalama ömürleri 40-50 yıl civarındadır. Sökülerek farklı bir yere tekrar monte edilebilir. Piyasası değerlidir, değerinden kaybetmez, ikinci el piyasası oluştuğundan istenildiğinde satılabilir. Örnek evler, gezilip önceden görülebilir. Böylece prefabrik ev nasıl yapılır sorusu ile ilgili daha net bilgiler elde edilebilir. Prefabrik evin nasıl yapıldığına dair videoyu BURADAN izleyebilirsiniz.

Prefabrik ev nasıl yapılır hakkında detaylı bilgi içeren konular hazırlanmaktadır.

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun olmadığını varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. TAMAM Devamını okuyun.