GSM Tarifesi Seçerken Dikkatli Olun
GSM abonelik seçeneklerinde GSM tarifesi seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

GSM tarifesi seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Cep telefonlarının abonelik seçeneklerinde cep telefonu hattı diğer adı ile GSM aboneliği oldukça önemli oldu. Cep telefonu hayatımıza gireli neredeyse 50 yıl olacak. Cep telefonu, yarım asırdır katlanarak artan bir kullanım ile hepimiz için vazgeçilmez bir iletişim aracı oldu. Aldanmamak için uygun paket seçmek gerekir. En iyi kampanya diye bir şey yoktur, uygun kampanyalar vardır.

GSM tarifesi seçerken 3 başlığa dikkat etmelisiniz.

Ülkemizde 3 operatör bulunmaktadır. Bunlar Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone operatörleridir. Operatörlerden yararlanarak kendi markası altında hizmet veren markalar vardır.

Örneğin: Bimcell, Teknosacell, Pttcell'dir.

1.Çekim Gücü

Seçeceğiniz servis sağlayıcının çekim alanını ve gücünü mutlaka sorgulamanız gerekiyor. Operatörler dediğimiz servis sağlayıcıların web sayfalarında rahatlıkla çekim gücü haritasını görebilirsiniz.

2. Tarife Özellikleri

  • Seçeceğiniz paketin tarife özelikleri çok önemlidir
  • Taahhüt süresi ne kadar? (Genelde 12 ay oluyor)
  • Taahhütsüz fiyatı nedir?
  • Tarife Durma Özelliği var mı?
  • Tarifenizin sosyal medya paketi var mı?

3. Uygunluk

En iyi kampanya diye bir şey yoktur, uygun kampanyalar vardır.” Tarifenin ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığını çok dikkatli incelemeniz gerekiyor.

İlk akıllı telefon Ağustos 1994'te icat edildi.

İlk cep telefonu 1973 yılında Michael Cooper çalıştığı Motorola firmasında geliştirmiştir. Ülkemizde ise ilk cep telefonu kullanımı icat edilmesinden 20 yıl sonra 23 Şubat 1994 yapıldı. Motorola’nın ilk modeli Dyna-Tac'dir. GSM Tarihçesi 1973 yılında ilk cep telefonunun mucidi olan Martin Cooper GSM teknolojisinde pek çok yenilik eklemeye devam etmiştir. IBM, ilk akıllı telefonu 1994 Ağustos ayında icat etti ve telefona Simon adını verdi. Söylentilere göre Martin Cooper eşi ile Karayip’te tatildeyken çocuklarına telefonla ulaşamayan eşinin haklı sitemleriyle döner dönmez CEO’su olduğu Motorola’da cep telefonunun ilk tasarımlarını yapmaya başlamış. Bazı kaynaklardan alınan telefonun icadı hikâyesi bu şekilde olurken cep telefonunu kim buldu sorularında eşinin de düşünce katkısı olduğu söylenebilir.

İlk cep telefonu insanlar için bir lükstü.

Artı kablosu olmayan bir telefon kullanmak mümkün olacaktı. Hatta bazı bölgelerde telefon piyasaya sürülmeden ortaya çıkan haberlere inanmayanlar bile olmuştu. Bu durum, cep telefonlarına gösterilen rağbeti artırırken fiyatının oldukça uçuk olacağı beklendi. Böylece, ilk cep telefonu 3.995 $ fiyat ile tüketicilerine sunuldu. Bu fiyattan satışa sunulan cep telefonun özellikleri ise 850 gram ağırlığa ve 300x 44X89 mm boyutlarında tasarlanmıştı. Bu telefonda ise sadece LED göstergesi bulunmaktaydı. Bu henüz ekranı olan bir telefon değildi.

Maalesef bu telefonun göze çarpan bir özelliği vardı ki o da anteninin olmasıydı. Bu anten yaklaşık olarak 15 cm olması ile kullanımı zor hale getirebiliyordu. Bugün akıllı telefonlar ağırlıklı olarak 2’ye ayrılıyor. IPhone ve IPhone olmayan ama çok yetenekli olan ve daha çok uzak doğu ülkeleri tarafından üretilen Android telefonlar. Samsung, Xiaomi, Huawei, Oppo, Lg gibi bir çok markanın modelleri kullanılmaktadır. Yetenekleri ile öne çıkan telefonları kullanırken asıl karar vereceğimiz husus, bu yetenekleri parlatacak doğru bir GSM operatörü paketi seçmektir.

Türkiye'deki ticari gelişmeleri, son dakika internet haberlerini, sektörel makaleleri ve en son şirket haberlerini okuyucularımızla paylaşacağız. Bizi takip edin.

Üyeler Ne Diyor?

https://www.burayabakiniz.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!