Web Sayfasından Renk Kodu Bulun

Yazar Buraya Bakınız
0 yorum

Chrome’un simgesinde olduğu gibi renkleri çevrim içi olarak tanımlamak için birden fazla uzantı veya eklenti bulunmaktadır. Bu yüzden endişelenmenize gerek yok. Herhangi bir web sayfasının belirli yerinden ya da resimden renk seçmenize piksel kodu; rgb almak için web sayfasından renk kodu seçmenizi kolaylaştırır. Chrome eklentisi ile zahmetsiz şekilde bir web sitesinin herhangi noktasında gördüğünüz rengin kodunu kolayca bularak renginde bulunan kodu alabilirsiniz.

5 milyondan fazla indirme ile en popüler Firefox geliştirici uzantılarından biri olan ColorZilla nihayet Chrome’da kullanılabilir. ColorZilla ile tarayıcınızın herhangi noktasından renk okuması alabilir, bu rengi hızlıca ayarlayabilir ve başka programa yapıştırabilirsiniz.

Web Sayfasından Renk Kodu Bulun

  • Damlalıkla sayfadaki pikselin veya alanın rengini alın.
  • Photoshop ve Paint Shop Pro’da bulunanlara benzer gelişmiş seçici.
  • Web Sayfası Renkleri Analiz Edin.
  • Web sayfasındaki DOM öğesi renklerini analiz edin, ilgili öğeleri bulun.
  • Üstün CSS Degrade Oluşturucu.
  • Önceden yüklenmiş 7 palete sahip Palet Görüntüleyici.
  • Yakın zamanda seçilen renklerin Geçmişi.

Bonus özelliklerden yararlanın.

Ayrıca; etiket adı, sınıf, kimlik, boyut vs gibi öğe bilgilerini görüntüler. İmlecin altındaki öğeleri ana hatlarıyla belirtin. Web sayfasından renk kodu bulma eklentisi, oluşturulan veya örneklenen renkleri CSS RGB, Hex ve diğer formatlarda panoya otomatik kopyalayın.

Klavyeyi kullanarak sayfa renklerini hızlı bir şekilde örneklemek için klavye kısayollarını kullanın. Son örneklenen pikseli yeniden örnekleyerek dinamik öğelerin (üzerine gelinen bağlantılar) rengini alın. Tek tıkla eklenti ile kolay seçim yapma. ColorZilla araç çubuğu simgesine tıkladığınızda seçim yapılabilir. Flash nesnelerinden seçim, herhangi yakınlaştırma düzeyindeki renkleri seçin. Şu anda yalnızca Windows’ta mevcuttur. Tarayıcınıza, Chrome renk bulucu eklentiyi buradan yükleyin.

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun olmadığını varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. TAMAM Devamını okuyun.