Yasal Uyarı

Yasal Uyarı metni hakkında, www.burayabakiniz.com sitesinin içeriğinde yer alan yazıların tekrar yayınlanma amacı ile izinsiz olarak kaynak belirtilmeden kullanımı kesinlikle yasaktır. Herhangi bir içeriğin tekrar yayınlanması halinde ise mutlaka kaynak olarak buraya bakınız belirtilmeli ilgili içeriğin bulunduğu sayfaya aktif bağlantı sağlanmalıdır.

Buraya bakınız yazıları içerisinde yer alan materyallerin bulundurulması ile ilgili olarak “5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu” ; Uluslararası telif haklarına aykırı bir durumun yer aldığını düşünüyorsanız lütfen ‘’Bize Ulaşın’’ sayfası aracılığı ile itirazınızı belirtiniz. İtirazınız en kısa sürede değerlendirilecek, haklı bulunduğu takdirde bahsettiğiniz içerik site yayınından ve sunucularından derhal kaldırılacaktır.

Web site bilgisayarınıza “Cookie” adı verilen dosyalar yüklemektedir. Bu dosyalar aracılığı ile buraya bakınız; hangi sayfaların daha fazla ilgi çektiğini ve kullanıcıların ziyaret sıklığı gibi hizmet kalitesini artırmaya yönelik çalışmalar için gerekli bilgileri toplamaktadır.

Bundan kaçınmak istiyorsanız internet tarayıcınızın ayarlarını değiştirerek bunu engelleyebilirsiniz. Fakat bu takdirde sitenin kişiselleştirilmiş bölümlerine girmek istediğinizde çeşitli sorunlar ile karşılaşabilirsiniz.

Bu sitenin kullanıcıları ile ilgili topladığı bilgileri kanunlarla mecbur bırakıldığı durumlarda ilgili adli makamlara sunma haricinde, 3. Şahıs ve kurumlar ile kesinlikle paylaşmayacağını bu bilgileri kullandırmayacağını taahhüt eder.

Site içerisinde çeşitli nedenlerle yalnızca bilgilendirme amacıyla diğer internet sitelerine yönelik aktif bağlantılar sağlanmaktadır. Sitemiz, bağlantıların sağlandığı ilgili internet sayfalarındaki içerikten sorumlu değildir.

Buraya bakınız makale portalında 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve T.C.K’ nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ eklenen yazılı, görsel, işitsel ve benzeri her türlü bilgi içerik yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Web sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra; en geç 5 (beş) iş günü içerisinde; ilgili kanunlar, yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak hukuk danışmanımız tarafından yazılı/sözlü geri dönüş yapılacaktır.

Bu yasal uyarı Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre yorumlanır, yönetilir ve uygulanır. Herhangi bir uyuşmazlığın çözümü için Türkiye Cumhuriyeti Mahkemeleri yetkilidir.