Online Diyet Nedir?

Online Diyet Nedir?

Online diyet, yoğun iş temposu yüzünden vakti olmayan yada farklı şehirlerde ikamet edenler için hazırlanmış olan bir beslenme programıdır. Başka değişle, sizlere evinizin ferahlığında kilo verme yada kilo alma hizmeti sunan başarılı bir yöntemdir.

Böylece, bütün süreci çevrimiçi olarak takip ederek, mekandan bağımsız beslenme planınıza ve diyetisyeninize ulaşabilirsiniz.

Beslenme uzmanı ve diyetisyen, mevcut kilonuzu, boyunuzu, cinsiyetinizi, günlük yaşam tarzınızı ve herhangi bir özel sağlık durumunuzu not edecek; Vücudunuzun bir günde bunu yapmak için ne kadar enerjiye ihtiyacı olduğunu belirleyecektir.

Herkesin vücut kimyası biraz farklı olmasından dolayı sizin için kişiselleştirilmiş bir diyet çizelgesi geliştirmek için; Bir kalori aralığı tasarlayacak ve makro besin oranlarını belirleyecektir.

Bu hizmet ile kilo vermek, kilo almak, sağlıklı olmak, sağlıklı beslenmek, hastalıklardan korunmak; Hastalıklarınıza uygun beslenmek istiyor ancak bir diyetisyenin ofisine gitmeye vakit bulamıyorsanız imdadınıza “Online Diyet” yetişmektedir.

  • Online Diyet Nedir? Nasıl Yapılır?
  • Online Diyetin Faydaları Nelerdir?
  • Online Diyet Ücretleri Ne Kadardır?
  • Prosedürleri Nelerdir?
  • Kimler Online Diyet Yapabilir?

Bu zayıflama sürecinde daha fazla takip ve motivasyona ihtiyacınız olabilir veya tatildeyseniz listelere uymak yerine etrafınızdaki seçeneklere göre diyet yapabilirsiniz.

İyi bir diyet yapılıyorsa ve bu diyet egzersizlerle destekleniyorsa, kilo vermek mümkün. Ancak bunun için kişinin metabolik bir rahatsızlığı olmaması gerekiyor.

Online Diyet Avantajları Nelerdir?

Mekan ve ulaşılabilirlik problemlerini ortadan kaldırır. Dünyanın neresinde olursanız olun, internetin olduğu her yerde diyetisyeniniz hep yanınızdadır. Yurtdışında yaşıyorsanız, sık sık şehir dışında olup diyetisyen randevularınızı iptal etmek zorunda kalıyorsanız; Yaşadığınız yerde diyetisyen yoksa online diyet sayesinde tüm bu problemler ortadan kalkar.

Online diyetle zamanınız size kalır.

Yoğun iş hayatı, çocuk bakımı, büyük şehirlerde yaşanan trafik sorunu gibi sebeplerle diyetisyene gitmeye vakit bulamıyorsanız. Online diyet sayesinde evinizde, iş seyahatlerinizde, ailenizle vakit geçirmek için gittiğiniz herhangi bir yerde diyetisyeninizle görüşebilirsiniz.

Motivasyonunuz yüksek olmasını sağlar.

Diyet programına başladığınızda, diyet sürecinize özel motivasyonunuzu ve diyet programına olan bağlılığınızı artırır. Ayrıca diyet süreniz boyunca diyetisyeninizden motivasyon artırıcı bildirimler de alabilirsiniz. Dilediğiniz zaman gelişim grafiklerinizi görüntüleyerek motivasyonunuzu artırabilirsiniz.

Diyetisyen takibi çok daha kolaydır.

Programınız boyunca diyetisyeninizin sizi takip etmesi son derece önemlidir. Bu programla diyetisyeniniz sizi çok daha yakından takip edebilmektedir.

Öğün öğün, tükettiğiniz besinleri takip eden diyetisyeniniz, yaptığınız hatalar ve diyet listenizin dışına çıktığınızda dengelemeyi nasıl yapacağınız konusunda sizi bilgilendirir.

Sürdürülebilirlik oranı çok daha yüksektir.

Düzenli bir şekilde diyetisyene gitmek kimi zaman mümkün olmamakta ve danışanlar diyet programlarını yarıda bırakmaktadır. Oysa online diyette diyetisyene gitmek için vakit yaratmak zorunda kalmazsınız. Diyetisyeninizle uygulama üzerinden mesajlaşabilir ve diyet programınızla ilgili tüm süreçleri görüntüleyebilirsiniz.

Doğru beslenme alışkanlığı kazanılması açısından son derece etkilidir. Diyetisyeninizin sizi takip edebilmesi için; Öğün öğün besin tüketim bilgilerinizi girmeniz doğru ve dengeli beslenme konusunda bir bilinç yaratılmasına destek olur. Sizde sağlıklı bir şekilde, aç kalmadan ideal kilonuza kavuşmak istiyorsanız, online diyet programına başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.