Online Diyet Nedir?

Yazar Buraya Bakınız
0 yorum

Online diyet, yoğun iş temposu yüzünden vakti olmayan ya da farklı şehirlerde ikamet edenler için hazırlanmış beslenme programıdır. Diğer deyişle evinizin ferahlığında kilo verme ya da kilo alma hizmeti sunan başarılı yöntemdir. Bütün süreci online takip ederek, mekândan bağımsız beslenme planınıza ve diyetisyeninize ulaşabilirsiniz.

Beslenme uzmanı ve diyetisyen mevcut kilonuzu, boyunuzu, cinsiyetinizi, günlük yaşam tarzınızı ve herhangi bir özel sağlık durumunuzu not edecek; vücudunuzun bir günde bunu yapmak için ne kadar enerjiye ihtiyacı olduğunu belirleyecektir. Online diyet nedir kısaca göz atalım.

Herkesin vücut kimyası farklı olmasından dolayı, sizin için kişiselleştirilmiş diyet çizelgesi geliştirmek için kalori aralığı tasarlayacak ya da makro besin oranlarını belirleyecektir. Bu hizmet ile kilo vermek, kilo almak, sağlıklı olmak, sağlıklı beslenmek ve hastalıklardan korunmak sağlanabilir.

  • Online Diyet Nedir, Nasıl Yapılır?
  • Online Diyetin Faydaları Nelerdir?
  • Ücretleri Ne Kadardır?
  • Prosedürleri Nelerdir?
  • Kimler Yapabilir?

Hastalıklara karşı uygun beslenmek istiyor, ancak diyetisyenin ofisine gitmeye vakit bulamıyorsanız, imdadınıza “Online Diyet” yetişmektedir. Bu zayıflama sürecinde, daha fazla motivasyona ihtiyacınız olabilir veya tatildeyseniz listelere uymak yerine etrafınızdaki seçeneklere göre yapabilirsiniz. İyi bir program yapılıyorsa ve bu diyet egzersizlerle destekleniyorsa kilo vermek mümkündür. Ancak, bunun için kişinin metabolik rahatsızlığı olmaması gereklidir.

Online Diyet Avantajları Nelerdir?

Mekân veya ulaşılabilirlik problemlerini ortadan kaldırır. Dünyanın neresinde olursanız olun; internetin olduğu her yerde diyetisyeniniz hep yanınızdadır. Yurt dışında yaşıyorsanız sık sık şehir dışında olup diyetisyen randevularınızı iptal etmek zorunda kalıyorsanız; yaşadığınız yerde diyetisyen yoksa online diyet sayesinde tüm bu problemler ortadan kalkar.

Online diyetle zamanınız size kalır.

Yoğun iş hayatı, çocuk bakımı, büyük şehirlerde yaşanan trafik sorunu gibi sebeplerle diyetisyene gitmeye vakit bulamıyorsanız. Bu sayede evinizde, iş seyahatlerinizde ve ailenizle vakit geçirmek için gittiğiniz herhangi bir yerde diyetisyeninizle görüşebilirsiniz.

Motivasyonunuz yüksek olmasını sağlar.

Diyet programına başladığınızda, diyet sürecinize özel motivasyonunuzu ve diyet programına olan bağlılığınızı artırır. Ayrıca, diyet süreniz boyunca diyetisyeninizden motivasyon artırıcı bildirimler de alabilirsiniz. Dilediğiniz zaman gelişim grafiklerinizi görüntüleyerek motivasyonunuzu artırabilirsiniz.

Diyetisyen takibi çok daha kolaydır.

Programınız boyunca diyetisyeninizin, sizi takip etmesi son derece önemlidir. Bu programla diyetisyeniniz sizi çok daha yakından takip edebilmektedir. Öğün öğün tükettiğiniz besinleri takip eden diyetisyeniniz, yaptığınız hatalar ya da diyet listenizin dışına çıktığınızda, dengelemeyi nasıl yapacağınız konusunda sizi bilgilendirir.

Sürdürülebilirlik oranı çok daha yüksektir.

Düzenli şekilde diyetisyene gitmek, kimi zaman mümkün olmamakta; danışanlar programlarını yarıda bırakmaktadır. Oysa online diyette diyetisyene gitmek için vakit yaratmak zorunda kalmazsınız. Diyetisyeninizle uygulama üzerinden mesajlaşabilir programınızla ilgili tüm süreçleri görüntüleyebilirsiniz. Doğru beslenme alışkanlığı kazanılması açısından son derece etkilidir.

Diyetisyeninizin sizi takip edebilmesi için; öğün öğün besin tüketim bilgilerinizi girmeniz doğru ya da dengeli beslenme konusunda, bir bilinç yaratılmasına destek olur. Siz de, sağlıklı bir şekilde aç kalmadan ideal kilonuza kavuşmak istiyorsanız, online programına başlayabilirsiniz.

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun olmadığını varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. TAMAM Devamını okuyun.