Bambu Avize Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Doğal malzemeden üretilen ev dekorasyon eşyaları son yılların yükselen trendlerinden. Özellikle bambu avizeler bu bağlamda yoğun bir talep görüyor. Peki bambu avize satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

Ekim 5, 2023 - 10:47
Şubat 7, 2024 - 14:53
 0  14
Bambu Avize Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Doğal malzemeden üretilen ev dekorasyon eşyaları son yılların yükselen trendlerinden. Özellikle bambu avizeler bu bağlamda yoğun bir talep görüyor. Peki bambu avize satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Bu yazımızda konuya ilişkin faydalı bilgiler paylaşacağız. 

Doğal Malzemeden Üretim

Ev dekorasyonunda doğal ürünler son yıllarda daha fazla ilgi görüyor. Özellikle aydınlatma ürünlerinde bunu daha net görmekteyiz. Fakat söz konusu olan bambu avizeler olduğunda temkinli olmanızda yarar var. Çünkü gerçek bambu temin etmesi zor bir malzemedir. Üstelik işçilik maliyeti yüksektir. Bu da ürün fiyatının artmasına yol açar. 

Bu bakımdan, bambu avize satın alırken ürünün doğal olup olmadığına mutlaka dikkat etmelisiniz. Maliyet ve işçilik nedeniyle bazı üreticiler sentetik bambuları tercih edebiliyor. Bu durum nedeniyle ürünler arasında ciddi bir fiyat farkı oluşuyor. 

Üründe doğal mı yoksa sentetik bambunun mu kullanıldığını anlamak için basit bir test yapabilirsiniz. Gerçek bambu el ile kolayca şekil alır ve kendine özgü bir örme stiline sahiptir. Doğal bambu eşyalar fabrikasyon olmayıp her biri özel olarak üretilmektedir. Üründe bu özellikler yoksa sentetik bambu kullanılmış demektir. 

Aydınlatma Kapasitesi

Bambu avize satın alırken dikkat etmeniz gereken konulardan bir diğeri ürünün aydınlatma kapasitesidir. Nitekim avizenizin aydınlatma kapasitesi ile mekan genişliğinin uyumlu olması gerekir. Aksi durumda ne yazık ki görüş kalitesi bozulur. Dolayısıyla gereğinden fazla büyük veya küçük kapasiteli ürünler iyi bir seçim değildir. Fazla aydınlık odaların yanı sıra loş odalar da görüş kalitesine zarar verir. 

Tekli Avizeler veya Çoklu Avize Setleri

Bambu avizeler için tercihinizi tekli ürünlerden veya çoklu avize setlerinden yana kullanmanız mümkün. Eğer mekan genişliğiniz fazlaysa çoklu avize setleri daha iyi bir seçimdir. Tercihiniz bu yöndeyse farklı bambu avize modellerinden kombin yapabilirsiniz. Veya hazır olarak satışa sunulan bambu avizeleri de tercih edebilirsiniz. Daha uyumlu ve dengeli bir aydınlatma çözümü için bu setlerden de yararlanabilirsiniz. 

Mekan Türüne Uygun Avizeler

Bambu aydınlatma ürünlerini günlük yaşam alanlarında olduğu gibi ofis veya işletmelerde de kullanmak mümkün. Ancak her ortamın kendine özgü bazı özellikleri var. Bu yüzden satın almak istediğiniz bambu avizeyi seçerken mekan türüne de dikkat etmelisiniz. Avizeyi evde veya balkon, bahçe gibi dış mekanlarda kullanacaksanız doğal ve sade modelleri tercih edebilirsiniz. Ancak kalabalık bir mekanı aydınlatmak istiyorsanız daha gösterişli ve hareketli ürünler daha iyi bir seçim olabilir. 

Dekorasyon Tarzına Uyum

Bambu avizeler hakkında karar vermeden önce dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da dekorasyon stilidir. Mekanda hangi dekorasyon stilini tercih ediyorsanız aydınlatma ürünü tercihinizin de aynı yönde olması gerekir. Örneğin klasik ve minimal dekorasyon stili için yuvarlak formda ve yumuşak hatlı avizeler iyi bir seçimdir. Fakat tercihiniz bohem dekorasyon stilinden yanaysa saçaklı veya püsküllü avizeleri tercih edebilirsiniz. 

Bambu Avizelerde MyLamp Kalitesi!

Aydınlatma ve ev dekorasyonu alanında uzun yıllardır hizmet veren MyLamp, bambu avize denildiğinde akla ilk gelen markalardan biridir. Tümüyle organik malzemeden el işçiliğiyle ürettiği avizeler ve diğer dekorasyon ürünleriyle mekanlara güzellik katıyor. Avize setleri başta olmak üzere aydınlatma ve ev dekorasyonu ürünlerinde geniş bir çeşitliliğe sahip. Online satış mağazası mylamp.com.tr adresini ziyaret ederek siz de tarzınıza en uygun avize ve ev dekorasyon ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

EXENONLINE EXENONLINE olarak sektördeki bilgi birikimimizi müşterilerimizin benzersiz ihtiyaçlarına uygun üstün kaliteli çözümler üreterek sunuyoruz.