GSM Tarifesi Seçerken Dikkat Edin

GSM tarifesi seçerken aldanmamak için uygun paketi seçmek gerekir. En iyi kampanya diye bir şey yoktur, uygun kampanyalar vardır. GSM tarifesi seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiğini kısaca inceleyelim.

Aralık 21, 2022 - 08:55
Haziran 28, 2023 - 23:48
 0  19
GSM Tarifesi Seçerken Dikkat Edin

GSM aboneliği olarak da bilinen cep telefonu hattı, cep telefonlarının abonelik seçenekleri arasında oldukça önemli hale gelmiştir. Cep telefonu hayatımıza gireli neredeyse 50 yıl olacak. Cep telefonu, yarım asırdır katlanarak artan kullanımıyla hepimiz için vazgeçilmez bir iletişim aracı haline geldi. Bu nedenle aldanmamak için uygun paketi seçmek gerekir. En iyi kampanya diye bir şey yoktur, uygun kampanyalar vardır. GSM abonelik seçeneklerinde GSM tarifesi seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiğini kısaca inceleyelim.

GSM tarifesi seçerken dikkat edin?


GSM tarifesi seçerken 3 başlığa dikkat etmelisiniz.

Ülkemizde 3 operatör bulunmaktadır. Bunlar Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone operatörleridir. Operatörlerden faydalanarak kendi markası altında hizmet veren markalar bulunmaktadır.

Örneğin: Bimcell, Teknosacell, Pttcell.

1. Çekme Gücü

Seçeceğiniz hizmet sağlayıcının çekim alanını ve gücünü mutlaka sorgulamalısınız. Operatör dediğimiz servis sağlayıcıların web sayfalarında gravite haritasını rahatlıkla görebilirsiniz.

2. Tarife Özellikleri

Seçtiğiniz paketin tarife özellikleri çok önemlidir.
Taahhüt süresi ne kadar? (genellikle 12 ay)
Taahhütsüz fiyat nedir?
Tarife Durdurma Özelliği Var mı?
Planınızın bir sosyal medya paketi var mı?

3. Uygunluk

“En iyi kampanya diye bir şey yoktur, uygun kampanyalar vardır.” Tarifenin ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığını çok dikkatli incelemeniz gerekiyor.

İlk akıllı telefon Ağustos 1994'te icat edildi

İlk cep telefonu, 1973 yılında Michael Cooper tarafından çalıştığı Motorola'da geliştirildi. Cep telefonlarının ülkemizde ilk kullanımı, icadından 20 yıl sonra, 23 Şubat 1994 tarihinde yapılmıştır. Motorola'nın ilk modeli Dyna-Tac idi. GSM'in Tarihçesi 1973 yılında ilk cep telefonunu icat eden Martin Cooper, GSM teknolojisine birçok yenilik katmaya devam etti. IBM, Ağustos 1994'te ilk akıllı telefonu icat etti ve telefona Simon adını verdi. Rivayete göre Martin Cooper, tatilde çocuklarına telefonla ulaşamayan eşinin haklı sitemleriyle döner dönmez CEO'su olduğu Motorola'da ilk cep telefonunu tasarlamaya başladı. Bazı kaynaklardan alınan telefonun icad hikayesi bu olsa da cep telefonunu kim buldu sorularına eşinin de katkısı olduğu söylenebilir.

İlk cep telefonu insanlar için bir lüks olarak görüldü.

Telefonu kablosuz olarak kullanabileceksiniz. Bazı bölgelerde telefon piyasaya çıkmadan ortaya çıkan habere inanmayanlar bile oldu. Bu durum cep telefonlarına olan talebi artırırken fiyatının da oldukça yüksek olması bekleniyordu. Böylece ilk cep telefonu 3.995$ fiyatla tüketicilerin beğenisine sunulmuş oldu. Bu fiyattan satışa sunulan cep telefonunun özellikleri ise 850 gram ağırlığında ve 300x 44x89 mm boyutlarında tasarlanmıştı. Bu telefonda ise sadece LED gösterge bulunuyordu. Bu henüz ekranlı bir telefon değildi.

Ne yazık ki, bu telefonun öne çıkan bir özelliği vardı, o da anteniydi. Bu antenin yaklaşık 15 cm olması kullanımı zorlaştırıyordu. Günümüzde akıllı telefonlar temelde 2'ye ayrılıyor. IPhone ve iPhone olmayan ama çok yetenekli Android telefonlar çoğunlukla uzak doğu ülkeleri tarafından üretiliyor. Samsung, Xiaomi, Huawei, Oppo, LG gibi birçok markanın modelleri kullanılmaktadır. Yetenekleri ile ön plana çıkan telefonları kullanırken asıl karar vereceğimiz şey, bu yetenekleri parlatacak doğru GSM operatör paketini seçmek olacaktır.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Buraya Bakınız Sosyal içerik platformu olarak bilgilendirici içerikler, medya paylaşımları, sektörel haberler, sosyal medya ve web haberlerinin yanı sıra sağlık, yaşam ve güncel haberleri de paylaşmaktadır.