Akıllı Perde Nedir? Nasıl Kullanılır?

Son yılların en popüler perde çeşitlerinden biri de şüphesiz akıllı perdelerdir. Tül, fon ve güneşlik görevi de gören bu perdelere ilginin neden her geçen gün arttığını şimdi keşfedin.

Ağustos 1, 2023 - 17:07
Ağustos 20, 2023 - 16:07
 0  40
Akıllı Perde Nedir? Nasıl Kullanılır?

Son yılların en popüler perde çeşitlerinden biri de şüphesiz akıllı perdelerdir. Tül, fon ve güneşlik görevi de gören bu perdelere ilgi her geçen gün artıyor. Henüz akıllı perdelerle tanışmadıysanız bu ürünleri incelemenizi öneririz. Çünkü bu ürünler hem kullanım özellikleri hem de maliyet açısından çok iyi bir perde deneyimi sunuyor.

Akıllı perde nedir?


Kısaca ifade edecek olursak akıllı perde bir mekanik perde çeşididir. Klasik perdelerden farklı olarak akıllı perdelerde tüm pileler ayrı bir parçadır. Bu özelliği sayesinde kullanıcılara pratik bir perde deneyimi sağlar. Pencere ölçüsüne göre uygun sayıda pileyi bir araya getirerek akıllı perde oluşturmak mümkündür. Herhangi bir nedenle pilelerden biri zarar görürse sadece o parçayı değiştirmek de mümkündür. Bu sayede kullanıcı tüm perdeyi değiştirmek yerine tek bir pileyi değiştirerek ürünü kullanmaya devam eder.

Lens perde olarak da bilinen akıllı perde çeşitleri arasında fon, tül ve güneşlik özelliğini bir arada bulunduran ürünlere üçü bir arada akıllı perde denir. Yeni nesil akıllı tül perdelerde ise hareket özelliği özel motor sistemleriyle sağlanır. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, mekandaki ısı veya ışık miktarına göre perdeyi kolayca hareket ettirir. Bu yolla konforlu bir perde deneyimine ulaşır.

Akıllı perde nasıl kullanılır?


Akıllı perde ile bugüne kadar hiç karşılaşmadıysanız bu ürünlerin nasıl kullanıldığını merak ediyor olabilirsiniz. Kısacası akıllı perde çeşitlerinde pilelerin hareketini sağlayan özel bir mekanizma bulunmaktadır. Eşit genişlikte parça ve şeritlerden oluşan tüller bu mekanizmaya bağlıdır. Pilelerin sağa-sola ya da iki yana açılma hareketi perde mekanizması ile sağlanmaktadır. Mekanizmanın uzaktan kumandaya bağlı olması perde kullanım deneyimine ayrı bir kalite katmaktadır.

Akıllı perde pililerinin bağımsız olması her pili ayrı ayrı takıp çıkarma imkanı sağlar. Pileler birbirinden kolayca geçtiği için perdeyi açıp kapamak basit bir iş haline gelir. Stor perdelerin alt bakla zincirlerinin ve ağırlıklarının olmaması da önemli bir kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Üstelik hareket esnasında gürültü kirliliği yaratmaz. Mekâna giren ışık miktarını değiştirmek için pilileri sağa veya sola döndürmek yeterlidir. Bu özellik aynı zamanda klasik perdelerde olmayan bir kullanım kolaylığı da sağlamaktadır.

Akıllı perdenin kullanım alanları nelerdir?

Diğer perde çeşitlerinde olduğu gibi akıllı perdeleri de istediğiniz her ortamda kullanmak mümkündür. Örneğin evler akıllı perdelerin en yoğun kullanım alanlarından biridir. İş yerleri ve ofisler, oteller ve konaklama tesisleri de son yıllarda akıllı perdeleri daha çok tercih etmektedir. Bunun en önemli nedeni şüphesiz kullanım kolaylığıdır. Diğer bir sebep ise klasik perdelere göre sahip olduğu maliyet avantajıdır. Öyle ki bir klasik tül perde fiyatına üçü bir arada akıllı dikey tül perde siparişi verebilirsiniz. Bu sayede fon ve güneşlik için ayrı ayrı ödeme yapmak zorunda kalmaz, bütçenizi koruyarak tasarruf edersiniz.

Akıllı perde nereden alınır?

Diğer perde çeşitlerinde olduğu gibi akıllı perde çeşitlerini de perakende satış noktalarından ve online kanallardan sipariş verebilirsiniz. Akıllı perde üreticilerinden biri olan Etulle, sektörde uzun yıllara dayanan bir deneyime sahiptir. Bursa'dan dünyaya açılan ürünleri ile bugüne kadar binlerce kullanıcının akıllı perde ve yedek parça ihtiyacını karşılamıştır. Geniş ürün çeşitliliğinin yanı sıra uygun fiyat politikası da Etulle'yi sektörde ön plana çıkardı. Etulle akıllı dikey tül perdeler, göz alıcı renkleri ve zarif tasarımları ile modern bir perde deneyimi yaşamanıza imkan tanıyor.

Siz de akıllı perde kullanmak veya ürünleri incelemek isterseniz firmaya ait etulle.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Akıllı perdelerin yanı sıra diğer mekanik perde çeşitleri, çocuk odası perdeleri, duvar kağıtları, Amerikan servisleri gibi pek çok başlıkta da Etulle’nin geniş bir ürün çeşitliliği var.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

EXENONLINE EXENONLINE, e-ticaret ve e-ihracat deneyimine sahip uzmanlar tarafından oluşturulmuş butik bir e-ticaret ajansıdır.