Bohem Tarzında Yatak Odası Dekorasyonu

Ev dekorasyonu alanında bohem tarza ilgi son yıllarda giderek artmakta. Bohem tarzda tasarlanmış yatak odaları daha sıcak ve rahatlatıcı bir atmosfer yaratıyor. Beğenilerinize uygun bohem yatak odası dekorasyonuyla siz de şık ve kullanışlı bir yatak odasına sahip olabilirsiniz.

Ocak 4, 2024 - 11:57
Ocak 30, 2024 - 09:22
 0  10
Bohem Tarzında Yatak Odası Dekorasyonu

Ev dekorasyonu alanında bohem tarza ilgi son yıllarda giderek artmakta. Bohem tarzda tasarlanmış yatak odaları daha sıcak ve rahatlatıcı bir atmosfer yaratıyor. Yatak odanızı yenilemeyi düşünüyorsanız bu dekorasyon stilini incelemenizde yarar var. Beğenilerinize uygun bohem yatak odası dekorasyonuyla siz de şık ve kullanışlı bir yatak odasına sahip olabilirsiniz.

Renk ve Desen Seçimi 

Bohem dekorasyon stilinde pastel tonlardan canlı ve doygun renklere kadar geniş bir renk paleti mevcut. Örneğin pembe, turuncu, kahverengi gibi sıcak tonlar bu renklerden birkaçı. Renk çeşitlerinde olduğu gibi desen çeşitlerinde de geniş bir yelpaze mevcut. Ancak bunlar arasında en çok etnik desenlerin ilgi gördüğünü söylemek mümkün. Siz de etnik desenleri farklı renk seçenekleriyle yatak odası dekorasyon stilinizde kullanabilirsiniz. 

Mobilya Seçimi 

Bohem yatak odası dekorasyonunda son yıllarda doğal hammaddeden yapılmış mobilya çeşitlerine talep giderek artıyor. Bu bağlamda ahşap mobilyalar bohem stilde en çok ilgi gören mobilya çeşitlerinden biri. Farklı renk ve tasarımlara sahip ahşap mobilyalar bohem stilini daha iyi yansıtıyor. Özgün tercihleri ve kişisel dokunuşları esas alan bu stilde mobilya seçimi için farklı pek çok seçenek mevcut.

Bununla birlikte rattan ve bambu mobilya ürünleri bohem dekorasyon stiliyle daha iyi bir uyum içinde. Örneğin rattan yatak başlığı çeşitleri bohem stile özgünlük katan en önemli ürünlerden biri. Ayrıca rattan komodin, bambu avize, rafya duvar dekorları gibi ürünler de bohem tarzda yatak odası dekorasyonunu tamamlamakta. 

Aydınlatma Ürünleri 

Yatak odası için aydınlatma ürünü seçimi dekorasyon uygulamalarının en özel noktalarından birini oluşturuyor. İster avize olsun, ister aplik veya lambader seçiminde bohem stilin kendine özgü bazı özellikleri var. Geniş ve özgür tasarımlı bu ürünleri öne çıkaran bu stilde rattan lambader veya bambu avize gibi seçeneklere talep daha fazla. Siz de aydınlatma ürünleri arasından bu tür tercihlerle bohem yatak odası dekorasyon stilinizi daha güçlü hale getirebilirsiniz. 

Tekstil Ürünleri ve Kumaş Seçimi 

Yatak odası dekorasyonu için tekstil ürünü ve kumaş seçimi de önemli bir diğer konudur. Özellikle etnik desenlere sahip tekstil ürünleri bu tarzla daha iyi bir uyum içinde. Etnik desenli yatak örtüsü, yastık, perde ve fon çeşitleriyle siz de yatak odası dekorasyonunuzda bohem stil özelliklerini değerlendirebilirsiniz. 

Oturma Alanları 

Bohem yatak odası dekorasyonunda oturma alanlarının da özel bir önemi var. Nitekim yatak odası dekorasyonu sadece yatak, gardırop ve komodin seçiminden ibaret değildir. Oturma alanları da bu stilin öne çıkardığı ürünlerden biridir. Şık ve rahat bir rattan koltuk bu bağlamda iyi bir seçimdir. Hazeranlı oturma grupları da yine bohem stili tamamlayan bileşenler arasında yer alıyor. 

Doğal Bitkiler ve Bitki Desenli Aksesuarlar 

Yatak odası dekorasyonunuza daha doğal bir hava katmak için doğal bitkileri tercih edebilirsiniz. Bohem yatak odası dekorasyonu için canlı bitki kullanmak da uygun seçenekler arasında yer almakta. Fakat dilerseniz bitki desenli aksesuarlarla da yatak odanıza bohem stil özellikleri katmanız mümkün. Konsepti tamamlaması için bu objelere rattan veya bambu sepetler içinde yer verebilirsiniz. 

Yazımızı küçük bir hatırlatmayla tamamlamak istiyoruz. Bohem yatak odası dekorasyonu konusunda tercihiniz ne yönde olursa olsun, aradığınız ürünleri MyLamp'te bulabilirsiniz. Marka geçmişi çok uzun yıllara dayanan MyLamp, aydınlatma ve ev dekorasyon ürünleri pazarında önemli bir güce sahip. Online satış sitesi mylamp.com.tr adresi üzerinden bohem tarzı mobilya çeşitlerini inceleyip kolayca sipariş verebilirsiniz. 

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

EXENONLINE EXENONLINE olarak sektördeki bilgi birikimimizi müşterilerimizin benzersiz ihtiyaçlarına uygun üstün kaliteli çözümler üreterek sunuyoruz.