Cafe Restaurant Otomasyonu Nedir?

Kafe ve restoran otomasyonu, müşteri takibi, gün sonu ve raporlama işlemlerini yapabilen bir yazılım programıdır. Bu yazılımlar bulut ortamı denilen mevcut yerel ağda veya internet ağında çalışır.

Aralık 22, 2022 - 09:45
Haziran 30, 2023 - 23:57
 0  33
Cafe Restaurant Otomasyonu Nedir?

Cafe restoran otomasyonu, müşterilerin siparişlerini ve ödemelerini takip eder. Müşteri takibi, gün sonu ve raporlama süreçlerini kolaylıkla gerçekleştirebilen bir yazılım programıdır. Kafe ve restoran otomasyon yazılımlarının bir kısmı mevcut yerel ağda, bir kısmı da bulut ortamı denilen internet ağı ile çalışmaktadır. Müşteri takibi, gün sonu ve raporlama süreçlerini kolaylıkla gerçekleştirebilen bir yazılım programıdır. Bu satış elemanının başarısıdır, müşteri ile tanıştığı ilk anlar başarı için son derece önemlidir. Kafe restoran otomasyonu alanında yapılan araştırmalar, insanların ilk kez karşılaştıkları bir kişiye karşı tutumlarının ilk sekiz saniyede oluştuğunu gösteriyor. Müşteri ile görüştükten sonraki ilk bir iki dakika içinde satıcı ya satışı kaybeder ya da kazanmaya yönelir. Bu nedenle müşterinize ne kadar hızlı karar verme fırsatı sunarsanız satışlarınız da aynı yönde artacaktır.

Cafe Restaurant Otomasyonu


Yani restoran faturalandırma sistemi fast food paket servis restoranları, restoranlar, eğlence merkezleri ve rezervasyon firmalarının tercih ettiği bir sistemdir. Geleneksel kağıt bazlı muhasebe sistemine göre oldukça kullanışlı bir yazılım ve otomasyon sistemidir. Günlük, haftalık ve aylık olarak rapor tutabilir. Personel satış takibinin yanı sıra stok takibinde de büyük kolaylık sağlar. İşlemler her satışla birlikte kaydedilerek hedeflerin belirlenmesine ve satışların aylık olarak artırılmasına yardımcı olur.

Restoran otomasyonu işinize ne getiriyor?


İşinizi büyütmek istiyor ancak kafa karışıklığını gidermek için zaman bulamıyor musunuz?

  • Toplama hatalarını ortadan kaldırır
  • Kayıp ve kaçak takibi sonu
  • Müşteri memnuniyetini artırır
  • Fatura hatalarını ve yanlış hesaplamalardan doğabilecek hataları unutun
  • Hızlı ve kaliteli hizmet sayesinde müşteri memnuniyetini arttırır.
  • Daha az personel ile kaliteli hizmet artışı
  • Personel hatalarını önleyin ve hizmet kalitesini iyileştirin
  • Kafe restoran otomasyonu ile sızıntıları önleyin

Yazılım, restoran operasyonlarının etkin yönetimini sağlar. Garson müşterinin siparişini daha hızlı alır, mutfak daha az hata yapar ve müşteri yemeklerini ve faturalarını çok daha hızlı alır. Böylece masa devir hızı artar ve garson aynı anda daha fazla masaya hizmet verebilir. Aktif rapor sayesinde yöneticiler menüdeki yemeklerin sipariş miktarını ve karlılığını kontrol edebilir, menüden çıkarılması gerekenleri görebilir veya fiyatlarını değiştirebilir ve gerekli değişiklikleri yapabilir. Kısacası, işlevsellik sağlar ve müşteriler ve personel için zaman kazandırır. Kafe ve restoran otomasyon yazılımlarının bir kısmı mevcut yerel ağda, bir kısmı da bulut ortamı dediğimiz internet ağı ile çalışmaktadır. Bu iki çalışma sisteminin yedekleme açısından olumlu ve olumsuz yönleri bulunmaktadır.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Buraya Bakınız Bilgi paylaşım platformu olarak bilgilendirici içerikler, sektörel haberler ve sosyal haberlerin yanı sıra sağlık, yaşam ve güncel haberlere de yer vermektedir.