Cafe Restaurant Otomasyonu Nedir?

Kafe ve restoran otomasyon yazılımlarının bir kısmı mevcut yerel ağda, bir kısmı da bulut ortamı denilen internet ağı ile çalışmaktadır. Müşteri takibi, gün sonu ve raporlama işlemlerini yapabilen yazılım programıdır.

Aralık 22, 2022 - 09:45
Mayıs 11, 2023 - 14:04
 0  14
Cafe Restaurant Otomasyonu Nedir?

Kafe ve restoran otomasyon yazılımlarının bir kısmı mevcut yerel ağda, bir kısmı da bulut ortamı denilen internet ağı ile çalışmaktadır. Müşteri takibi, gün sonu ve raporlama süreçlerini kolaylıkla gerçekleştirebilen bir yazılım programıdır. Cafe restoran otomasyonu, müşterilerin siparişlerini ve ödemelerini takip eder. Müşteri takibi, gün sonu ve raporlama süreçlerini kolaylıkla gerçekleştirebilen bir yazılım programıdır. Satış elemanının başarısı, müşteriyle tanıştığı ilk anlar başarı için son derece önemlidir.

Kafe restoran otomasyonu alanında yapılan araştırmalar, insanların ilk kez karşılaştıkları bir kişiye karşı tutumlarının ilk sekiz saniyede oluştuğunu gösteriyor. Satıcı, müşteriyle görüştükten sonraki ilk veya iki dakika içinde ya satışı kaybeder ya da kazanmaya yönelir. Bu nedenle müşterinize ne kadar hızlı karar verme fırsatı sunarsanız satışlarınız da aynı yönde artacaktır.

Cafe Restaurant Otomasyonu

Yani restoran faturalandırma sistemi fast food paket servis restoranları, restoranlar, eğlence merkezleri ve rezervasyon firmalarının tercih ettiği bir sistemdir. Geleneksel kağıt bazlı muhasebe sistemine göre oldukça kullanışlı bir yazılım ve otomasyon sistemidir. Günlük, haftalık ve aylık olarak rapor tutabilir. Personel satış takibinin yanı sıra stok takibinde de büyük kolaylık sağlar. İşlemler her satışla birlikte kaydedilerek hedeflerin belirlenmesine ve satışların aylık olarak artırılmasına yardımcı olur.

Restoran Otomasyonu İşletmenize Ne Getirir?

İşinizi büyütmek istiyor ancak kafa karışıklığını gidermek için zaman bulamıyor musunuz?

  • Toplama Hatalarını Ortadan Kaldırır
  • Kayıp ve Kaçak Takibinin Sonu
  • Müşteri Memnuniyetini Artırır
  • Fatura hatalarını ve yanlış hesaplamalardan doğabilecek hataları unutun
  • Hızlı ve kaliteli hizmet sayesinde müşteri memnuniyetini arttırır
  • Kaliteli Hizmet Artışı Daha Az Personel İle Sağlanır
  • Personel hatalarını önleyin ve hizmet kalitesini iyileştirin
  • Kafe restoran otomasyonu ile kaçakları önleyin

Yazılım, restoran operasyonlarının etkin yönetimini sağlar

Garson müşterinin siparişini daha hızlı alır, mutfak daha az hata yapar ve müşteri yemeklerini ve faturalarını çok daha hızlı alır. Böylece masa devir hızı artar ve garson aynı anda daha fazla masaya hizmet verebilir. Aktif rapor sayesinde yöneticiler menüdeki yemeklerin sipariş miktarını ve karlılığını kontrol edebilir, menüden çıkarılması gerekenleri görebilir veya fiyatlarını değiştirebilir ve gerekli değişiklikleri yapabilir. Kısacası, işlevsellik sağlar ve müşteriler ve personel için zaman kazandırır. Kafe ve restoran otomasyon yazılımlarının bir kısmı mevcut yerel ağda, bir kısmı da bulut ortamı dediğimiz internet ağı ile çalışmaktadır. Bu iki çalışma sisteminin yedekleme açısından olumlu ve olumsuz yönleri bulunmaktadır.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Buraya Bakınız Sosyal paylaşım ve medya platformu olarak bilgilendirici içerikler, sektörel haberler, sosyal medya ve internet haberlerinin yanı sıra sağlık, yaşam ve güncel şirket haberlerini okuyucularımızla paylaşacağız.