Cinsiyet Öğrenme Partisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Cinsiyet partisi anne ve babaların çocuklarının cinsiyetini öğrenirken bu tatlı heyecanı sevdikleriyle paylaşıp kutladıkları bir etkinliktir. Her kutlamada olduğu gibi cinsiyet öğrenme partisinde de yapılması gereken ve partiyi tamamlayan belli başlı konular var.

Ekim 20, 2023 - 09:40
Şubat 7, 2024 - 14:43
 0  29
Cinsiyet Öğrenme Partisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Cinsiyet partisi anne ve babaların çocuklarının cinsiyetini öğrenirken bu tatlı heyecanı sevdikleriyle paylaşıp kutladıkları bir etkinliktir. Her kutlamada olduğu gibi cinsiyet öğrenme partisinde de yapılması gereken ve partiyi tamamlayan belli başlı konular var. Cinsiyet partisi hakkında bilmeniz gerekenleri anlattığımız bu yazımızda konuya ilişkin merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını bulabilirsiniz. 

Cinsiyet Partisi Kısaca Nedir?

Kız veya erkek olsun bebeğin cinsiyeti her aile için merak konusudur. Anne ve babanın yanı sıra diğer aile üyeleri için de bebeğin cinsiyeti önemli bir haberdir. İnsanlar bu heyecanı sevdikleriyle paylaşmak ve kutlamak ister. İşte cinsiyet partisi anne ve babaların, çocuklarının cinsiyetini sevdiklerine açıklamak için düzenlediği bir kutlama şeklidir.

Cinsiyet Partisi Nasıl Kutlanır?

Temelde temalı bir parti olan cinsiyet partisi belli bir konsepte sahiptir. Özellikle cinsiyetleri ifade eden mavi ve pembe renk ağırlıklı olsa da partinizde arzunuza göre başka renkleri de tercih edebilirsiniz. Örneğin mavi yerine yeşil, pembe yerine turuncu veya mor rengini de seçebilirsiniz. Fakat renk seçimini yaptıktan sonra tüm süreci gizli şekilde sürdürmelisiniz. Aksi takdirde partinin sürprizi kaçar. 

Bebeğinizin cinsiyetini açıklamak için farklı yöntemleri tercih edebilirsiniz. Bunlardan biri, içi görünmeyen siyah bir balonun içine seçtiğiniz renkte pul ve konfetiler doldurarak cinsiyet balonunu patlatmaktır. Renklerimizin pembe veya mavi olduğunu farz edelim. Bu durumda balonun içinden mavi konfetilerin çıkması cinsiyetin erkek olduğu anlamına gelecektir. Pembe patlayan konfetiler ise kız bebek müjdesi verir.

Bu konuda bir diğer seçenek cinsiyet sis bombası kullanmaktır. Nitekim sis bombanızı isterseniz organizasyonun girişinde elinizde taşıyarak kullanabilirsiniz. Bu şekilde bebeğinizin cinsiyetini doğrudan açıklamış olursunuz. Veya dilerseniz cinsiyet sis bombanızı açıklamanızın ardından da kullanabilirsiniz. Bu sayede haberin ardından oluşan coşkuyu sis bombasıyla artırmış olursunuz. 

Cinsiyet Partisi Süslemeleri

Her partide olduğu gibi cinsiyet partisinde de süslemeler önemlidir. Bu konuda kullanabileceğiniz farklı pek çok alternatif mevcut. Örneğin asmalı süsler, folyo balonlar, zincir süsler, tavan süsleri ve konuşma balonları bunlardan birkaçıdır. Bu malzemeleri kullanarak birbirinden güzel parti dekorasyonları yapmanız mümkün. 

İki cinsiyet için seçtiğiniz renkler arasına dilerseniz siyah, gold, rose veya gümüş balonlar ekleyebilirsiniz. Böylece güzel bir renk kombinasyonu yaratmış olursunuz. Hatta özel bir renk konsepti belirleyebilir ve süslemelerinizi bu doğrultuda hazırlayabilirsiniz. Örneğin sarı ve yeşil renkleri için arı ile papatya uyumunu kullanabilirsiniz. Veya pembe ve mavi için leylek teması da uyumlu bir ikili oluşturacaktır.

Cinsiyet Partisinde Servis ve Sunum

Cinsiyet belirleme partisi için önemli bir diğer konu da ikramlıklardır. Bu konuyu da kesinlikle ihmal etmemelisiniz. İkramlıklarınızı servis için ise kullan-at parti malzemelerini tercih edebilirsiniz. Örneğin karton veya mika sunum ürünleri bu bağlamda iyi bir seçimdir. Farklı formlardaki tabaklar, bardaklar ve çatal kaşıklar ile servisleriniz çok daha estetik hale gelecektir. 

Servis malzemelerinin yanı sıra peçeteleri de unutmamalısınız. Bu bağlamda örneğin yaldız baskılı peçetelerle masalarınıza şık bir görüntü kazandırmanız mümkün. Baskılı peçete çeşitleri arasında yazılı olanlarıyla günün anlam ve önemini daha açık şekilde ifade edebilirsiniz. Bunların yanı sıra parti gözlükleri, dilli düdükler, meşaleler ve birçok parti malzemesiyle servis ve sunumlarınıza renk katmanız mümkün. 

Cinsiyet Öğrenme Partisi İçin Gerekli Her Şey KidsPartim’de!

Cinsiyet öğrenme partisi için gerekli malzemeler oldukça geniş bir alana yayılmakta. Fakat tüm bu ürünleri tek bir kanaldan temin edebilirsiniz. Bursa Nilüfer'de hizmet veren KidsPartim, kutlamalarla ilgili aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bir parti malzemeleri mağazası. Cinsiyet balonu başta olmak üzere çeşit çeşit balonlar, meşale ve volkanlar, sis bombaları, konfetiler ve benzeri pek çok ürünü kidspartim.com adresinden sipariş verebilirsiniz. Veya dilerseniz Osmangazi ve çevre ilçelerden de KidsPartim’i ziyaret ederek perakende satış kanalından alışveriş yapabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow