Dekoratif Avize Nedir?

Dekoratif avize çeşitleri estetik ile fonksiyonu bir araya getiren özel bir aydınlatma çözümüdür. Mekanların atmosferini zenginleştirir ve dekorasyonu tamamlar. Peki dekoratif avizeleri ve çeşitlerini daha yakından tanımak ister misiniz? 

Kasım 3, 2023 - 09:26
Şubat 7, 2024 - 14:44
 0  12
Dekoratif Avize Nedir?

Dekoratif avize çeşitleri estetik ile fonksiyonu bir araya getiren özel bir aydınlatma çözümüdür. Mekanların atmosferini zenginleştirir ve dekorasyonu tamamlar. Bu ürünlerle hem ışıklandırma miktarını artırmak hem de mekana şık bir görünüm katmak mümkün. Peki dekoratif avizeleri ve çeşitlerini daha yakından tanımak ister misiniz? 

Dekoratif Avize Nedir? 

İç aydınlatma sistemlerinde dekoratif özellikler taşıyan avize çeşitlerine dekoratif avize denir. Diğer avize çeşitlerinden farklı olarak bu ürünlerde aydınlatma ve dekore etme özelliği bir aradadır. Mekanda daha şık bir görüntü yaratan bu avizeler farklı birçok materyalden üretilebilir. Örneğin ahşap, metal, cam, bambu, rattan gibi materyaller dekoratif avizelerde en sık kullanılan materyallerdir. 

Dekoratif avizelerin tasarımları birbirinden farklıdır. Bu özellikleri sayesinde farklı dekorasyon stillerine uygun özellikler kazanırlar. İşlemesi en kolay materyaller ahşap, rattan ve bambu gibi doğal materyallerdir. Böyle olunca bu grupta ürün çeşitliliği artar. Üstelik rattan, bambu, su sümbülü gibi doğal malzemelerden üretilen avizeler mekanlara sıcak bir atmosfer kazandırır. Bu ürünlerin her biri benzersiz olduğu için mekanı kişiselleştirmek için en uygun seçenekler arasındadır. 

Dekoratif Avize Çeşitleri Nelerdir? 

Piyasada farklı türlerde birçok dekoratif avize çeşidi bulmak mümkün. Bunlar arasında en yaygın olanlarından biri ahşap avizelerdir. Bu ürünlerin en önemli özelliği, mekana sıcak ve doğal bir atmosfer katmalarıdır. Özellikle evlerde tercih edilirler. Ancak iş yerleri ve toplu yaşam alanlarında da ilgi görürler.

Ahşap avizelerin en iyi alternatiflerinden biri rattan avizelerdir. Organik rattandan yapılan bu avizeler bohem, rustik, country gibi dekorasyon stilleri için en uygun avize çeşitleri arasındadır. Tümüyle el ürünü olan rattan avize çeşitleri benzersiz bir tasarıma sahiptir. Üstelik dayanıklılık bakımından da oldukça sağlamdır. Bu ürünlerin yanı sıra bambu avizeler de doğal materyallerden üretilen dekoratif avizeler arasında özel bir yere sahiptir. 

Dekorasyon uygulamalarında en çok tercih edilen avizelerden bir diğeri kristal avizelerdir. Nitekim kristal detaylarla süslü avize çeşitlerine kristal avize denir. Bu avizelerin en önemli özelliği mekana lüks ve güzel bir hava katmalarıdır. Kristal çeşitlerinden hoşlanıyorsanız dekorasyon stilinizde bu ürünlere yer verebilirsiniz. Daha sade tasarımlar için ise cam avize çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Renkli veya şeffaf camdan yapılan avizeler de dekoratif aydınlatma ürünleri arasında özel bir yere sahip. 

Mekana renk ve güzellik katan başka birçok dekoratif avize çeşidinden bahsetmek mümkün. Örneğin endüstriyel avizeler metal formlarıyla adeta bir fabrika görüntüsü yaratır. Pendül avizeler büyük ebatlarıyla farklı bir görsel şölen sunar. Abajur avizeler mekanda nostaljik etkiler yaratır. Bu yüzden retro, vintage ve country dekorasyon stillerinde ön plandadır. 

Taşlı avizeler farklı taşlarla süslenmiş avize çeşitleridir. Mekanlara doğal taşların güzelliğini taşıyarak sıcak ve samimi bir ortam oluşturur. Şamdan avizeler ise birden fazla kolu olan avize çeşididir. Bu sayede ışığı birden fazla noktaya yayabilir. 

Dekoratif Avizeler Nereden Alınır?

Dekoratif avize satın almak için piyasada farklı birçok kanal mevcut. Örneğin aydınlatma ve ev dekorasyonu mağazaları bunlardan biridir. Mobilyacılar, zincir mağazalar, ikinci el mağazalar veya antikacılar da dekoratif avizeler için uygun bir alışveriş kanalıdır. Bu ürünleri ayrıca online satış kanalları üzerinden sipariş vermek de mümkün. Üstelik perakende kanallara oranla online kanallarda fiyatlar daha uygun. 

Aydınlatma ve ev dekorasyonu alanında uzun yıllardır hizmet veren MyLamp, dekoratif aydınlatma ürünlerine uygun fiyat avantajlarıyla sahip olma imkanı sunuyor. Doğal hammaddelerden üretilen avize çeşitlerini MyLamp'te uygun fiyata bulabilirsiniz. Rattan, deniz sazı, bambu avize gibi birbirinden güzel avize seçenekleri için mylamp.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

EXENONLINE EXENONLINE olarak sektördeki bilgi birikimimizi müşterilerimizin benzersiz ihtiyaçlarına uygun üstün kaliteli çözümler üreterek sunuyoruz.