En İyi TYT Fen Bilimleri Kitapları Hangileridir?

TYT fen bilimleri kitapları fizik, kimya ve biyoloji derslerinde sınav başarısını yükseltmeye yarayan yardımcı kitaplardır. Bu kitaplar en çok soru bankaları, denemeler ve konu anlatım kitapları şeklinde basılır. Üç dersi de kapsayan bu kitaplarla hem okul derslerine, hem de TYT’ye çalışmak mümkündür.

Sep 8, 2023 - 09:13
Sep 8, 2023 - 09:14
 0  33
En İyi TYT Fen Bilimleri Kitapları Hangileridir?

TYT fen bilimleri kitapları fizik, kimya ve biyoloji derslerinde sınav başarısını yükseltmeye yarayan yardımcı kitaplardır. Bu kitaplar en çok soru bankaları, denemeler ve konu anlatım kitapları şeklinde basılır. Üç dersi de kapsayan bu kitaplarla hem okul derslerine, hem de TYT’ye çalışmak mümkündür. Fakat bu kitaplar arasında en iyilerinin hangileri olduğu sorusu sıkça sorulmakta. Ayrıca bu kitapların sınav başarısına etkisi de merak konusu. Bu yazımızda merak ettiğiniz bu gibi konular hakkında önemli bilgiler paylaşacağız. 

TYT Fen Bilimleri Sınavına Hazırlıkta Kaynak Kitapların Önemi

Sınava hazırlanırken yardımcı kitap kullanmanın öğrenciler için birçok artısı olmakta. Söz konusu olan TYT fen bilimleri kitapları olduğunda bunu daha iyi anlıyoruz. Çünkü adaylar bu kitaplar sayesinde daha başarılı bir performans sergiliyor. Bu yönüyle hazırlık kitaplarının sınav netlerine etkisi yüksek. Bu da yardımcı kitapların önemini artırıyor. Genel olarak ifade etmek gerekirse bu kitapların önemi hakkında şunları söylememiz mümkün: 

 • TYT fen bilimleri sınavı öğrenciler için zorlu bir sınav olduğundan sıkı bir hazırlık gerektirir. Bu süreçte fen soru bankaları ve yardımcı kitaplar sayesinde adaylar daha iyi bir hazırlık süreci gerçekleştirir. 
 • Ezberlemekten çok anlama odaklı işlevleriyle bu kitaplar fizik, kimya ve biyoloji derslerinde öğrencilerin eksiklerini giderir. 
 • Fen bilimi TYT konu anlatımlı kitapları, sınav konuları hakkında kısa ve özet bilgiler içerir. Bu sayede öğrenme süreçlerini kolaylaştırır. Sayfa kenarlarına alınan notlar bile bu süreçte oldukça fayda sağlar. 
 • Fen bilimleri TYT deneme kitapçıkları ile gerçek sınavdaymışsınız gibi prova yaparak stres ve zaman yönetimi konusunda deneyim kazanabilirsiniz. 
 • Farklı soru bankası ve deneme kitaplarıyla bolca tekrar yapmak öğrencileri farklı soru türlerine hazırlar. Bu nedenle hazırlık kitapları öğrencilerin analitik zeka gelişimlerini destekler.

En Çok Önerilen TYT Fen Bilimleri Kitapları Hangileri?

TYT sınavına katılacak adaylar için kitap önerileri önemli bir konudur. Nitekim öğrenciler arasında çokça önerilen ve internet sitelerinde beğenilen farklı kaynak kitapları mevcut. Tabii ki bu kitapların çok önerilmesinin belli başlı sebepleri var. TYT fen bilimleri için bazı kaynak kitaplar konu anlatımları duru olduğu için tercih ediliyor. Bazı kitaplar ise sırf fiyatı veya yayınevi için tercih ediliyor. 

Peki öğrenciler arasında en çok önerilen TYT fen bilimlerine hazırlık kitapları hangileri? Online kitap satışı alanında uzun yıllardır hizmet veren Alternatif Kitap’ın verilerine göre bu kitaplar arasında ilk 10’da yer alanların şunlar olduğunu görüyoruz:

 • Karekök TYT Fen Bilimleri Denemeleri 20 Çözümlü 
 • Karekök TYT Fen Bilimleri Çözümlü 20 Deneme 
 • Okyanus TYT Fen Bilimleri 20 Deneme 
 • Sonuç TYT Fen Bilimleri 15 Deneme Video Çözümlü 
 • Palme TYT AYT Evde Ekstra Fen Bilimleri Soru Kitabı 
 • Pergel TYT Fizik Kimya Biyoloji Konu Kitabı 
 • TYT Fen Bilimleri Soru Bankası Final Yayınları 
 • Zafer TYT Fen Bilimleri Soru Bankası 
 • Final TYT Fen Bilimleri Soru Bankası Video Çözümlü 
 • TYT Fen Bilimleri Denemeleri Canım Hocam Yayınları

Yukarıda saydığımız bu kitaplar sınava katılacak adayların kendileri için en uygun hazırlık kitaplarını seçmelerini kolaylaştıracaktır. Yayınevi tercihlerinde ise öğrenciler arasında özellikle Okyanus Yayınları ve Karekök Yayınları’na ilginin yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Ancak şunu da belirtmek isteriz. Hazırlık kitaplarının yayıncısı veya kalitesi ne olursa olsun öğrencinin sınava nasıl hazırlandığı da önemli bir konudur. Plansız çalışan, eksiklerini telafi etmeyen adaylar en kaliteli TYT fen soru bankası kitapları ile bile başarılı olamaz. 

En Ucuz Fiyata TYT Fen Bilimleri Hazırlık Kitapları Nereden Alınır?

Uygun fiyatlı hazırlık kitabı satın almak için perakende veya online satış kanallarını kullanmanız mümkün. Genel olarak baktığımızda, online kanallarda kitap fiyatları perakendeye oranla daha ucuzdur. Bu yüzden internetten alacağınız kaynak kitaplar bütçenizde tasarruf sağlar. Kampanyalar, stok olanakları ve makul taksit seçenekleriyle internet siparişleri sizlere çeşitli fırsatlar sunabilir. Online kanallarda en ucuz TYT fen bilimleri kitapları ve diğer tüm kaynak kitaplarını alternatifkitap.com sitesinde bulabilirsiniz. 

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

EXENONLINE EXENONLINE olarak sektördeki bilgi birikimimizi müşterilerimizin benzersiz ihtiyaçlarına uygun üstün kaliteli çözümler üreterek sunuyoruz.