Google Haberler Uygulamasına Başvuru

Google Haberler, Google tarafından geliştirilen bir haber uygulamasıdır. Çeşitli kaynaklardan gelen haberleri tek bir arayüzde sunar. Bu, kullanıcıların en son haberlere kolayca göz atmasını ve okumasını sağlar.

Aralık 22, 2022 - 14:32
Nisan 21, 2023 - 16:37
 0  8
Google Haberler Uygulamasına Başvuru

Google Haberler, Google tarafından geliştirilen bir haber toplayıcı ve uygulamadır. Çeşitli kaynaklardan gelen haberleri derler ve birleşik bir arayüzde sunar, böylece kullanıcıların en son haberlere kolayca göz atmasına ve okumasına olanak tanır. Uygulama, Android ve iOS cihazlarda kullanılabilir ve masaüstü bilgisayarlarda bir web tarayıcısı aracılığıyla da erişilebilir. Google Haberler, her kullanıcının haber akışını ilgi alanlarına, konumlarına ve önceki okuma geçmişlerine göre kişiselleştirmek için algoritmalar kullanır.

Ayrıca, çeşitli kaynaklardan belirli bir hikaye veya konu hakkında geniş bir perspektif yelpazesi sağlayan "Tam Kapsam" adlı bir özelliği de içerir. Google Haberler ücretsiz bir uygulamadır ve abonelik gerektirmez. Google News'e derinlemesine inceleme ve kolay Google Haberler uygulaması için başvurun ve haber akışına katılın.

Google Haberler'e nasıl kayıt olunur?

Google Haberler'e kaydolmak için, önce Publishcenter.google.com'u ziyaret ediyoruz.

"+Yayın Ekle" sekmesine tıklayarak açılan pencereye site bilgilerini giriyoruz.

Google news, yani google haber, tüm dünyada kullanılan yazılı basın için çok önemli bir yere sahiptir. Google haberler, çeşitli kaynaklardan topladığı haber verilerini okuyucularına ulaştırır.

Tabii ki Google Haberler'de yer almak isteyenlerin öncelikle google news'e kayıt olmaları gerekiyor. Google haber başvurusu yapmak isteyenler için haber kaydı için bazı yönergeler bulunmaktadır.

Google Haberler'in Avantajları

Ziyaretçilerinizi google haber'e abone olma fırsatına sahip olmak bir başka avantaj olacaktır.

 • İçeriğiniz Google haberlerinde öne çıkarılabilir.
 • Google haberlerinden ziyaretçi artışı sağlanabilir.
 • Haber kayıtlı siteler hızlı index alır.
 • SEO dostu olacaksınız.
 • Ziyaretçiler abone olabilir.

Rekabetin yüksek olduğu haber sektöründe google habere dahil olmak için küçük bir şansınız var. Google haber kaydının bir diğer avantajı da hızlı bir şekilde index almanıza yardımcı olacak olmasıdır. Google haber ve google aramaları entegre bir sistem içinde oldukları için seo çalışmalarının bir parçası olarak kullanılmaktadır.

Google news nedir?

Google news, çeşitli haber kaynaklarından topladığı haberleri yayınladığı platformdur. Google haberler, günün önemli haberlerini doğru kaynaklardan toplayarak binlerce içerik arasından listeler. Haber sektörü oldukça rekabetçi bir sektör olduğu için Google güvenilir bir kaynak olarak gördüğü haberleri yayınlamaktadır. Haber ana sayfasında yer alma şansınız düşük olsa da haber alt kategorilerinde yer alma şansınız olacaktır. Sağlık, iş, eğlence ve dünya haberlerinin arasında olabilirsiniz. Yerel haberler kategorisinde de yer almak isteyebilirsiniz.

Google News Uygulaması Nasıl Kaydedilir?

Google NEWS'e başvurmak için önce google haber içerik politikasını inceleyin. Ayrıca google News için google haber yardım sayfasını incelemenizi öneririm. Geçmişte, katı kurallarla kayıt olmak mümkündü. Bugün google news artık başvuruları daha kolay kabul ediyor. Başvuruların kolay kabul edilmesinin en önemli nedeni artık google botlarının onaylanması. Google haberlerine kaydolmak ve başvurmak için yalnızca bir haber sitesi olmanız gerekmez. Google, haber içeriği politikasını ihlal etmeyen sitelerdeki haberler için başvurabilir.

Google News'e Hangi Web Siteleri Başvuru Yapabilir?

Birçok web sitesi veya blog haberi için başvurabilir. Google News onayını almak, size hemen google haberlerinde yer alma şansı vermez. Google haberlerinde yer almak için kaliteli içerik üretmeye devam etmelisiniz.

 • Haber siteleri
 • Yerel haber siteleri
 • Teknoloji siteleri
 • Teknoloji haber siteleri
 • Genel bilgi blogları
 • Moda haber blogları
Google News'e Nasıl Başvurulur?

Google Haberler için uygun olduğunuzu düşünüyorsanız, öncelikle https://publishercenter.google.com/ google yayıncı merkezi sitesine gidin. Google hesabınızla oturum açmanız istenecektir. Google yayıncı merkezi sitesinde yayın ekle'yi tıklayın ve gönderi adınızı girin. Yayın adınızı girdikten sonra 5 bölümdeki bölümleri doğru ve eksiksiz girin. Google News kaydı için sizden google arama konsolu onayı, google analytics kodu, yatay logo ve dikey logo istenecek ve bunları hazırlamanız gerekiyor. Google haber akışı alanındaki içerik bölümünde kategoriler oluşturabilirsiniz. İçerik bölümünde, bir besleme url'si veya bir web url'si ile oluşturma imkanı vardır. Eksik veya hatalı konfigürasyonlar son alanda gösterilecek, gözden geçirin ve yayınlayın. Başvurunuzu gönderdikten en az 3 gün veya 4 gün sonra google haber onayını alabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Buraya Bakınız Sosyal paylaşım ve medya platformu olarak bilgilendirici içerikler, sektörel haberler, sosyal medya ve internet haberlerinin yanı sıra sağlık, yaşam ve güncel şirket haberlerini okuyucularımızla paylaşacağız.