Google Haberler Uygulamasına Başvuru

Google Haberler, Google tarafından geliştirilen bir haber uygulamasıdır. Çeşitli kaynaklardan gelen haberleri tek bir arayüzde sunar. Bu, kullanıcıların en son haberlere kolayca göz atmasını ve okumasını sağlar.

Aralık 22, 2022 - 14:32
Temmuz 1, 2023 - 03:36
 0  26
Google Haberler Uygulamasına Başvuru

Google Haberler, Google tarafından geliştirilen bir haber toplayıcı ve uygulamadır. Çeşitli kaynaklardan haberleri derler ve birleşik bir arayüzde sunar, kullanıcıların en son haberleri kolayca taramasını ve okumasını sağlar. Uygulama, Android ve iOS cihazlarda kullanılabilir ve masaüstü bilgisayarlarda bir web tarayıcısı aracılığıyla da erişilebilir. Google Haberler, her kullanıcının haber akışını ilgi alanlarına, konumlarına ve önceki okuma geçmişlerine göre kişiselleştirmek için algoritmalar kullanır.

Ayrıca, çeşitli kaynaklardan belirli bir hikaye veya konu hakkında çok çeşitli perspektifler sağlayan "Tam Kapsam" adlı bir özellik içerir. Google Haberler ücretsiz bir uygulamadır ve abonelik gerektirmez. Kapsamlı bir inceleme ve kolay Google Haberler uygulaması için Google Haberler'e başvurun ve haber akışına katılın.

Google Haberler'e nasıl kayıt olunur?


Google Haberler'e kaydolmak için, önce Publishcenter.google.com'u ziyaret ediyoruz.

"+Yayın Ekle" sekmesine tıklayarak açılan pencereye site bilgilerini giriyoruz.

Google NEWS yani google haber tüm dünyada kullanılan yazılı basın için oldukça önemli bir yere sahiptir. Google haber, çeşitli kaynaklardan topladığı haber verilerini okuyucularına ulaştırır.

Elbette Google Haberler'de yer almak isteyenlerin öncelikle Google Haberler'e kayıt olması gerekiyor. Google haberlerine başvurmak isteyenler için haber kaydı için bazı yönergeler bulunmaktadır.

Google Haberler'in Avantajları


Ziyaretçilerinizi google haber'e abone olma fırsatına sahip olmak bir başka avantaj olacaktır.

 • İçeriğiniz Google haberlerinde öne çıkarılabilir.
 • Google haberlerinden ziyaretçi artışı sağlanabilir.
 • Haber kayıtlı siteler hızlı index alır.
 • SEO dostu olacaksınız.
 • Ziyaretçiler abone olabilir.

Rekabetin yüksek olduğu haber sektöründe google habere dahil olmak için küçük bir şansınız var. Google haber kaydının bir diğer avantajı da hızlı bir şekilde index almanıza yardımcı olacak olmasıdır. Google haber ve google aramaları entegre bir sistem içinde oldukları için seo çalışmalarının bir parçası olarak kullanılmaktadır.

Google news nedir?

Google haber, çeşitli haber kaynaklarından topladığı haberleri yayınladığı platformdur. Google haber, günün önemli haberlerini doğru kaynaklardan toplar ve binlerce içerik arasından listeler. Haber sektörü oldukça rekabetçi bir sektör olduğu için Google güvenilir kaynak olarak gördüğü haberleri yayınlamaktadır. Haber ana sayfasında çıkma şansınız düşük olsa da haber alt kategorilerinde yer alma şansınız olacaktır. Sağlık, iş, eğlence ve dünya haberleri arasında olabilirsiniz. Yerel haberler kategorisinde de yer almak isteyebilirsiniz.

Google News Uygulaması Nasıl Kaydedilir?

Google HABERLER'e başvurmak için önce google haber içerik politikasını inceleyin. Google Haberler için google haber yardım sayfasını da incelemenizi öneririm. Eskiden katı kurallarla kayıt olmak mümkündü. Bugün google haber artık başvuruları daha kolay kabul ediyor. Başvuruların kolay kabul görmesinin en önemli sebebi artık google botlarının onay vermesi. Google Haberler'e kaydolmak ve başvurmak için yalnızca bir haber sitesi olmanıza gerek yok. Google, haber içeriği politikasını ihlal etmeyen sitelerden haberler için başvurabilir.

Google News'e Hangi Web Siteleri Başvuru Yapabilir?

Birçok web sitesi veya blog haberi için başvurabilir. Google Haberler desteğini almak, size Google Haberler'de hemen öne çıkma şansı vermez. Google haberlerinde yer almak için kaliteli içerik üretmeye devam etmelisiniz.

 • Haber siteleri
 • Yerel haber siteleri
 • Teknoloji siteleri
 • Teknoloji haber siteleri
 • Genel bilgi blogları
 • Moda haber blogları
Google News'e Nasıl Başvurulur?

Google Haberler için uygun olduğunuzu düşünüyorsanız, öncelikle https://publishercenter.google.com/ google yayıncı merkezi sitesine gidin. Google hesabınızla oturum açmanız istenecektir. Google yayıncı merkezi sitesinde gönderi ekle'ye tıklayın ve yayınınızın adını girin. Yayın adınızı girdikten sonra 5. bölümdeki ilgili alanları doğru ve eksiksiz olarak giriniz. Google Haberler kaydı için sizden google arama konsolu onayı, google analytics kodu, yatay logo ve dikey logo istenecek ve öncelikle bunları hazırlamanız gerekiyor. Google haber akışı alanındaki içerik bölümünden kategoriler oluşturabilirsiniz. İçerik bölümünde, onu bir besleme url'si veya bir web url'si ile oluşturma imkanı vardır. Eksik veya hatalı yapılandırmalar son alanda gösterilecek, incelenip yayınlanacaktır. Başvurunuzu gönderdikten en az 3 gün veya 4 gün sonra google haber onayı alabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Buraya Bakınız Bilgi paylaşım platformu olarak bilgilendirici içerikler, sektörel haberler ve sosyal haberlerin yanı sıra sağlık, yaşam ve güncel haberlere de yer vermektedir.