Rattan Tepsi Nedir? Nasıl Seçilir?

Dekoratif tepsi çeşitleri arasında son yılların en trend ürünlerinden biri rattan tepsilerdir. Şık görünümlü ve oldukça hafif bu ürünler mutfak ve salon dekorasyonu içinde ayrı bir güzelliğe sahip. Rattan tepsi nedir ve nasıl seçilir diye merak ediyorsanız aradığınız bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Aralık 1, 2023 - 11:17
Şubat 7, 2024 - 14:54
 0  30
Rattan Tepsi Nedir? Nasıl Seçilir?

Dekoratif tepsi çeşitleri arasında son yılların en trend ürünlerinden biri rattan tepsilerdir. Şık görünümlü ve oldukça hafif bu ürünler mutfak ve salon dekorasyonu içinde ayrı bir güzelliğe sahip. Bugüne kadar bu ürünlerle henüz tanışmamış olabilirsiniz. Rattan tepsi nedir ve nasıl seçilir diye merak ediyorsanız aradığınız bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Rattan Tepsi Nedir?

Kısaca ifade etmek gerekirse organik rattan kullanılarak yapılan tepsilere rattan tepsi denir. Bu tepsiler genellikle dikdörtgen veya yuvarlak şekildedir. Ayrıca kare veya oval olanları da mevcut. Rattandan yapılan tepsilerin kenar kısımları genellikle yüksektir. Bu sayede taşıma sürecinde kayma veya düşme riskini ortadan kaldırırlar. Örgü şekilleri ise oldukça farklıdır. Her biri el ürünü olduğu için farklı tasarımlara sahip pek çok model bulmak mümkün.

İç dekorasyon uygulamalarında rattan tepsiler bohem ve rustik stillerde oldukça ön planda. Rattanın kolay işlenebilen bir malzeme olması farklı tepsi tasarımlarına hayat vermesini sağlıyor. Dekorasyon tercihiniz rustik veya bohem stilden yanaysa siz de bu ürünlerle konseptinizi tamamlayabilirsiniz. Böylelikle mutfak ve yaşam alanlarınıza doğanın ışıltısını taşıyabilirsiniz. 

Rattan tepsiler servis amaçlı kullanılabileceği gibi dekorasyon amaçlı da kullanılabilir. Bu bağlamda salon ve oturma odaları rattan tepsilerin en çok kullanıldığı alanlardır. Üstelik taşıma amaçlı kullanımların yanı sıra saklama ve düzenleme amaçlı kullanım şekilleri de sıkça tercih edilmekte. Rattan malzemelerin doğal dokusu masa, sehpa ve benzeri tüm yüzeylere hoş bir zarafet katıyor. Siz de sunumlarınızı estetik hale getirmek veya mekanın atmosferini değiştirmek için bu ürünleri tercih edebilirsiniz. 

Rattan Tepsi Nasıl Seçilir? 

Bugüne kadar bu ürünleri henüz deneyimlememiş olabilirsiniz. Bu yüzden rattan tepsinin nasıl seçileceğini merak ediyor olabilirsiniz. Alışveriş sırasında her şeyden önce malzeme kalitesine dikkat etmelisiniz. Rattanın doğal bir malzeme olması kalite standartlarının farklılaşmasına neden olmakta. İyi kalitede bir tepsinin dikiş yerlerinin düzgün, liflerinin sağlam, örgülerinin dayanıklı olması gerekir. 

Ürünün kaliteli olduğuna karar verdikten sonra boyut ve kenar yüksekliğine karar vermelisiniz. Piyasada farklı ebatlarda birçok tepsi çeşidi mevcut. Bunlar arasında küçük, orta veya büyük ebatlı ürünleri tercih edebilirsiniz. Form olarak ise dikdörtgen veya oval formları tercih edebilirsiniz. Sofra ve mutfak dekorasyonu için her iki model de uygundur. Ancak mekanla uyumlu olmayan ebatlar kötü bir görüntü oluşturur. 

Rattandan tepsi çeşitlerinin bu özelliklerine karar verdikten sonra dekorasyon konseptinizle uyumuna da dikkat etmelisiniz. Satın alacağınız ürün mobilyalarınızla ne kadar uyumlu olursa o kadar düzgün ve anlamlı bir görüntü oluşur. Bu bağlamda renk seçimi de önemli bir konudur. Eğer doğal renkte ürünleri tercih etmiyorsanız hangi rengi seçeceğinize karar vermelisiniz. Özellikle duvar ve mobilya dekorasyonu için renk seçimi bu bağlamda önemli bir nokta. 

Yukarıdaki adımları izledikten sonra fiyat ve marka karşılaştırması yapabilirsiniz. Bu noktada önemli olan en uygun fiyata en kaliteli ürünü bulmaktır. Fiyatlar hiçbir zaman satın alma kararınızda belirleyici olmamalı. Çünkü bir ürünün fiyatı ile kalitesi arasında zorunlu bir ilişki yoktur. Kaliteli ürünleri en uygun fiyata satın almak için ise online kanallar üzerinden fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. 

Rattan Tepsi Nereden Alınır?

Dekorasyon veya kullanım amaçlı rattan tepsi satın almak istiyorsanız aradığınız ürünleri çeşitli satış kanallarından bulabilirsiniz. Bunlardan biri dekorasyon mağazalarıdır. Bu mağazalarda rattandan tepsi modelleri konusunda çeşitlilik fazladır. 

Dekorasyon ve mobilya satan perakende ve online kanallarda rattan ürünlere ilgi giderek artıyor. Ayrıca ev aksesuarları mağazaları ile ikinci el satış kanallarında da rattan tepsilerle sıkça karşılaşmanız mümkün. Bunun yanı sıra perakende zincirlerinin dekorasyon kısımları ve el sanatları mağazalarında da organik rattandan yapılma tepsi çeşitleri bulmak mümkün. 

Kullanım amacınız ve stil tercihiniz ne yönde olursa olsun rattan tepsi satın almadan önce MyLamp ile mutlaka tanışmalısınız. Kuruluşu 1965 yılına uzanan MyLamp, ülkemizde aydınlatma ve dekorasyon ürünleri denildiğinde akla ilk gelen markalardan biri konumunda. Doğal hammaddelerden el işçiliğiyle ürettiği pek çok obje, iç mekan dekorasyon uygulamalarını zenginleştiriyor. Siz de tarzınıza ve bütçenize en uygun tepsi ve diğer mobilyalar ile aksesuarlar için mylamp.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

EXENONLINE EXENONLINE olarak sektördeki bilgi birikimimizi müşterilerimizin benzersiz ihtiyaçlarına uygun üstün kaliteli çözümler üreterek sunuyoruz.