Rüya Nedir Ve Nasıl Görülür?

Aralık 21, 2022 - 09:36
Aralık 29, 2022 - 19:26
 0  4
Rüya Nedir Ve Nasıl Görülür?

Rüyalar, uyku sırasında kişinin beyni tarafından üretilen görsel, işitsel ve duygusal düşüncelerdir. Rüyalar, kişinin geçmiş deneyimlerinden, düşüncelerinden, endişelerinden ve arzularından etkilenir ve genellikle kişinin günlük yaşamıyla ilişkilidir. Rüyalar kişinin bilinçaltındaki düşüncelerini gösterir ve kişinin düşünceleri hakkında daha fazla bilgi sağlar. Rüyalar çoğu zaman anlamsız ve anlamsız görünebilir, ancak bazen rüyalar kişinin bilinçaltındaki sorunlarını veya kaygılarını ortaya çıkarmaya yardımcı olabilir.

Rüya kişinin geleceğine işaret eder ve uykunun karakteristik özelliklerinden biri de aslında arzularımızın tatminidir. Bazen uyandığınızda rüya tüm gününüzü alır. Biyolojik içeriği, işlevi ve amacı henüz tam olarak anlaşılamayan rüyalar; Neredeyse insanlığın var olduğundan beri bilim adamlarının ve din adamlarının ilgi alanında olmuştur. Dünyada rüyalar hakkında birçok deney ve araştırma bulunmaktadır.

Rüyalarla ilgili açıklamalar dini öğretilerde ve kitaplarda aranır. Rüya görme, uykunun REM aşaması olarak adlandırılan göz hareket ortamı ile hem görsel hem de işitsel algı ve duyguların bütünüdür. Bazen uyandığımızda tüm gün sürer ve gördüklerimizi düşünürüz.

Her İnsanın Farklı Rüyaları ve Düşleri Vardır

Rüya, tamamıyla ruhun bedeninden meydana gelen olayların bütünüdür. Ruh ve beden olayıdır. Herkes rüya görür, bazıları istediği rüyayı daha sık göremez. Bir rüyada olanlar, hayal edebileceğimizden daha hızlı gerçekleşir. Birkaç saniye içinde bile çok uzun ve farklı olaylar görüyoruz. Bu nedenle rüyalarda zaman kavramı oluşmaz. Günün sonunda insan vücudunun yorulması sonucunda iç organlar ve vücut tamamen zayıflar; halsizlik ve uyku ile yarı uyanık rüyalar. Rüyalar, tüm bunların düşünce ile birleşimidir.

Rüya Çalışmaları

Rüyaları net bir şekilde ifade edecek olursak, gün içinde yaşadıklarınız ana merkeze ulaştığında uyku saatinde harmanlayarak rüya olarak görürsünüz. Araştırmalar, rüyaların çoğunun unutulduğunu ve sadece bizi üzen veya etkileyen rüyaların hatırlandığını göstermiştir. Ortalama bir uyku süresinde yaklaşık 5-6 kez görüyoruz.

Rüya nedir sorusuna kesin ve tatmin edici bir cevap olmadığı için konu ilgi ve merak uyandırmaktadır. Öte yandan rüya görme ile ilgili açıklama ve inanışlar toplumların inanç, örf ve adetlerine göre değişiklik göstermektedir. İnsanı sevindiren, sevindiren, üzen ya da endişelendiren olayların uykudayken dahi yaşanması olarak kabul edilir. Bu, şimdiye kadar meydana gelen en çok gerçekleşen olaylardan biridir.

Roma döneminde bazı rüyalar Roma Senatosu tarafından incelenip yorumlanmıştır. Rüyaların tanrılardan gelen mesajlar olduğuna inanılıyordu. Rüya tercümanları, askeri liderlerle savaşa bile girdi. Çoğu sanatçının yaratıcı fikirlerini rüyalarından aldığı da bilinmektedir.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Buraya Bakınız Sosyal paylaşım ve medya platformu olarak bilgilendirici sektörel haberler, sosyal medya ve internet haberlerinin yanı sıra sağlık, yaşam ve güncel şirket haberlerini okuyucularımızla paylaşacağız.