Baby Shower Parti Malzemeleri Nelerdir? Nereden Alınır?

Bebek bekleyen aileler arasında son yılların en önemli trendlerinden biri şüphesiz ki baby shower partisidir. Bu partiler doğumu yaklaşan anneye moral verir. Peki baby shower süsleri nelerdir ve nereden alınır? 

Ağustos 29, 2023 - 12:15
Şubat 7, 2024 - 14:48
 0  14
Baby Shower Parti Malzemeleri Nelerdir? Nereden Alınır?

Bebek bekleyen aileler arasında son yılların en önemli trendlerinden biri şüphesiz ki baby shower partisidir. Doğumu yaklaşan anneye moral ve destek vermek için yapılan bu partiler doğum öncesi stresini azaltır. Aile üyelerinin yanı sıra birçok misafirin katıldığı bu etkinlikler özel bir hazırlık gerektirir. Peki baby shower süsleri nelerdir ve nereden alınır? 

Baby Shower Partisi Nedir?

Öncelikle baby shower partisinden biraz bahsedelim. Hamilelik süreci dünyanın tüm kültürlerinde özel anlamları olan bir süreçtir. Bebeğini karnında taşıyan anne adayını doğuma hazırlamak için tüm kültürlerde farklı uygulamalar vardır. Baby shower partisi de aslında bunlardan biridir. Nitekim parti sırasında keyifli sohbetler yapılır, güzel yemekler yenir, oyunlar oynanır. Anne ve henüz doğmamış bebeğe çeşitli hediyeler verilir. Bebek kıyafetleri ve bakım ürünleri bu hediyeler arasında en önemli hediyeler arasındadır.

Bazı baby shower partileri belli bir konsept üzerine şekillenir. Bunlar cinsiyet veya renk olabileceği gibi sevimli ve eğlenceli kahramanlar da olabilir. Buna bağlı olarak baby shower süsleri değişiklik gösterir. Kız bebekler için pembe, erkek bebekler için mavi en yaygın parti teması renkleridir. Bu etkinlikte sofra ve sunumlar, dekorasyon ve süslemeler önemli bir yer tutar. 

Baby Shower Parti Süsleri Nelerdir?

Bugüne kadar hiç baby shower partisi düzenlememiş veya böyle bir etkinliğe katılmamış olabilirsiniz. Aslına bakarsanız bu oldukça doğal bir durum. Çünkü baby shower parti etkinlikleri ülkemizde yeni yeni yaygınlaşmaya başlıyor. Peki baby shower süsleri ve parti malzemeleri nelerdir? Yazımızın bu kısmında bu malzemelerden kısaca bahsetmek istiyoruz. 

Balonlar

Parti ve süsleme deyince aklımıza ilk gelen ürünlerin başında şüphesiz ki balonlar yer alır. Bu sebeple baby shower süsleri arasında en önemlilerinden birinin balonlar olduğunu söylememiz mümkün. Baskılı, düz veya folyo balonlar bu etkinliklere farklı güzellikler katıyor. 

Parti sahipleri baby shower süsleri konusunda özellikle bebeğin cinsiyetine bağlı olarak pembe veya mavi renk tercih ederler. Ancak bu iki rengin dışında da başka birçok renk mevcut. Harfli, jumbo veya kalpli balonlarda seçtiğiniz renklerde çeşit çeşit balonlarla dekorasyonunuza dinamizm kazandırabilirsiniz. Eğer nasıl bir balon aranjmanı yapacağınıza karar veremiyorsanız çok parçalı balon setleri sizin için iyi bir seçim olabilir. 

Konfeti ve Volkanlar

Birçok partide olduğu gibi baby shower partisi için de konfetiler ve volkanlar en önemli parti malzemelerinden biridir. Balonlarda olduğu gibi konfeti ve volkanların da birçok çeşidi mevcuttur. Seçtiğiniz renk temasına ve arzunuza uygun ürünlerle partinize canlılık ve hareket katmanız mümkün. Örneğin metalik gold, gümüş renkli veya karnaval tadında rengarenk konfetiler bu partilerin olmazsa olmazları arasındadır. 

Kullan At Malzemeler

Birçok alanda karşımıza çıkan kullan at malzemeler baby shower süsleri arasında da yer almakta. Bu ürünler bir taraftan temizlik ve hijyen konusunda pratik çözümler sunar. Bir taraftan da ilginç temalarıyla masalara şıklık katar. Çeşitli renk ve temalarda mika sunum ürünleri veya akrilik kadehlerle birçok işiniz daha kolay ve daha şık hale gelir. Ayrıca pasta süsleri ve figürler ile süslü kürdanlar da sunumlarınızı daha gösterişli hale getirir. 

Baby shower parti süsleri arasında ayrıca bayrak ve afişler, masa örtüleri, peçete ve servis gereçleri yer alır. Parti panoları bu özel zaman dilimini güzel bir anıya dönüştürür. Asmalı süsler ve afişler partiye ayrı bir güzellik katar. Ayrıca mum çeşitleri, pinyata, parti taçları da baby shower süsleri arasında olmazsa olmazlar arasındadır. 

Baby Shower Parti Malzemeleri Nereden Alınır?

Bugüne kadar baby shower organizasyonu yapmamış aileler parti malzemelerini nereden temin edebileceklerini merak etmekte. Yazımızda son olarak bu konuya da işaret edelim. Bu ürünleri satın almak için perakende satış noktalarını veya internet kanallarını kullanabilirsiniz. Ürünler hakkında fiyat araştırması yapmak için ise internetten yararlanabilirsiniz. 

Bursa merkezli KidsPartim, 2013 yılından bu yana parti malzemeleri alanında ülkemizin sayılı firmalarından biri konumunda. Bursa Nilüfer’de perakende satış gerçekleştiren firma, aynı zamanda da online satış kanalında parti süsleri ve kutlama malzemeleri satışı yapıyor. Ürünleri başta Bursa olmak üzere yakın çevresi ve tüm yurt genelinde ilgi görüyor. Aradığınız en ucuz ve en kaliteli baby shower parti malzemeleri için kidspartim.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow