En Trend Duvar Aynası Çeşitleri

Duvar aynaları birbirinden farklı birçok materyalde ve modelde üretiliyor. Dolayısıyla her tarzda ev dekorasyonuna uygun bir duvar aynası bulmak mümkün. Peki en trend duvar aynası çeşitleri hangileri dersiniz?

Ekim 26, 2023 - 09:26
Şubat 7, 2024 - 14:43
 0  31
En Trend Duvar Aynası Çeşitleri

Duvar aynaları birbirinden farklı birçok materyalde ve modelde üretiliyor. Dolayısıyla her tarzda ev dekorasyonuna uygun bir duvar aynası bulmak mümkün. Peki en trend duvar aynası çeşitleri hangileri dersiniz? Bu yazımızda online dekorasyon ürünleri mağazası MyLamp’ın verilerine göre son yıllarda en çok ilgi gören duvar aynası çeşitlerini kısaca tanıtacağız. 

Ahşap Aynalar

Ahşap, özgün ve estetik bir ev dekorasyonu için önerilen bir materyaldir. Bu sebeple farklı çerçeve tasarımları yaratmak için duvar aynalarında da yaygın bir biçimde kullanılıyor. Ahşap duvar aynaları hem doğal renkleri hem de sentetik boyalar ile tasarlanabiliyor. Sentetik boyalı tasarımlar uygulanan boyanın özelliğine göre nem veya ısı gibi etkenlere karşı dayanıklı oluyor. Buna rağmen ahşap duvar aynası modelleri genellikle fazla nem içermeyen ortamlarda tercih ediliyor. 

Ne var ki ahşap malzemeden dekorasyon ürünleri diğerlerine oranla daha pahalıdır. Bunun sebebi hammadde ve işçilik ücretinin yüksek olmasıdır. Doğal ahşaba en iyi alternatif olarak MDF fiber levhalar tercih edilmekte. Bu yüzden son yılların en trend duvar aynası çeşitlerinde bu ürünler de sıkça yer almakta. Sıkıştırılan ahşap kalıntıları ve fiber lif levhalardan oluşan bu malzeme oldukça dayanıklı ve üstelik ucuz bir malzeme.

Deniz Sazı Aynalar

Evinizin dekorasyonu için kullanabileceğiniz en trend duvar aynası çeşitlerinden bir diğeri deniz sazı aynalardır. Bu malzemeye şekil vermek kolay olduğu için tasarımda farklı konseptlerle karşılaşmak mümkün. Üstelik çoğunlukla el yapımı olarak üretildikleri için ürün farklılaşması oldukça yüksek düzeyde. Başka bir deyişle deniz sazı ile yapılan tasarımlar her zaman özgün bir niteliğe sahiptir. Bu tasarımları evinizde sağlıklı bir dekorasyon alternatifi olarak değerlendirebilirsiniz. 

Metal Aynalar

Yaşam alanında modern veya klasik bir görünüm elde etmek isteyenler için metal iyi bir seçenektir. Son yıllarda birçok modelde ve renkte üretilen metal duvar aynaları tasarım açısından oldukça zengin. Aynı zamanda sağlamlıkları ve uzun ömürlülükleri sayesinde de sıkça tercih ediliyorlar. Özellikle salon, hol ve yatak odalarında şık bir görüntü yaratıyorlar. 

Bununla birlikte, metal aynaların en önemli handikabı ağır olmalarıdır. Bu yüzden dekorasyon stili değişikliklerinde metal ayna çeşitlerini yenilemek zor hale gelebiliyor. Üstelik fiyatları da diğer ayna fiyatlarına oranla daha yüksek. Ayrıca kullanılan malzeme ve boya çeşitleri nedeniyle metal ayna fiyatları daha da artıyor. 

Rattan Aynalar

Hakiki rattan malzemeden üretilen ayna modelleri de son zamanların en trend duvar aynalarından biri. El örmesi rattan duvar aynası tasarımları gerçek renklerini koruyor. Bu sayede evinizde doğal bir görünüm elde edebiliyorsunuz. Rattan duvar aynalarının başka bir avantajı ise çoğu ayna modeline kıyasla tamamıyla sağlıklı olması. Hiçbir sentetik materyal içermeyen rattan ürünler herhangi bir sağlık riski barındırmıyor. 

Mozaik Aynalar

Daha çok vintage ev stilleri alanında trend olan mozaik şekilli aynalar ilginç tasarım özelliklerine sahip. Lüks ev tasarımlarında da yer alan bu aynaların mozaiğinde doğal taşlar mevcut. Bu taşlar ise genellikle dolomit, traverten, mermer veya çini şeklindedir. El yapımı mozaik duvar aynaları en çok özgün tasarımları nedeniyle tercih ediliyor. Bununla birlikte bu ürünler renkli doğal taşlarla üretildiği için daha maliyetli olabiliyor. 

Rayung Otu Aynalar

Listemizde yer alan en trend duvar aynalarından biri de rayung otu aynalardır. Bugüne kadar rayung otunu hiç duymamış olabilirsiniz. Kısaca ifade etmek gerekirse rayung otu, yumuşak dokulu ve ince yapıda bir bitkidir. Doğal rengi yeşil olan bu bitki kurutulduktan sonra altın sarı rengini alıyor. Kuru rayung otları renk bakımından farklılık gösterebilir. Bu da bu ottan yapılan tasarımların birbirinden farklı olmasını sağlamakta. Son yılların en trend duvar aynaları arasında bu ürünlerle de ev dekorasyonunuzda farklı bir estetik yaratabilirsiniz. 

Plastik Aynalar

En trend duvar aynası çeşitlerinden biri de plastik duvar aynaları. Bu ürünler özellikle fiyatları ve kullanım kolaylıkları nedeniyle tercih ediliyor. Bunun yanı sıra hafif olmaları da önemli bir tercih nedeni. Ayrıca sudan veya nemden etkilenmemeleri de önemli bir avantaj. Bu sayede banyo veya tuvaletlerde sıkça tercih ediliyorlar. Ne var ki yeterince sağlam bir materyal olmadığı için plastik aynalar uzun süreli bir kullanım sağlamıyor. Bu da kullanım sırasında dikkatli olmayı gerektiriyor. 

Bambu Aynalar

Son yılların en trend duvar aynalarından biri de bambu aynalardır. Bu aynalar doğal bambu kamışının el işçiliği ile şekillendirilmesiyle üretiliyor. Bu sayede birbirinden özgün şekillerde ürünler ortaya çıkabiliyor. Üstelik özel üretim bambu duvar aynaları hem sağlıklı hem de daha dayanıklı bir ayna çeşidi. Özellikle bohem veya rustik ev dekorasyonu için bu ürünleri tercih edebilirsiniz. 

Yazımızı küçük bir hatırlatmayla tamamlamak istiyoruz. Duvar aynası çeşitleri konusunda tercihiniz ne yönde olursa olsun aradığınız ürünleri online ev dekorasyonu mağazası MyLamp’te bulabilirsiniz. Son zamanlarda artan hayat pahalılığı nedeniyle uygun fiyatlı dekorasyon ürünleri bulmakta zorluk çekiyor olabilirsiniz. Ev dekorasyonu alanında başta rattan ve bambu olmak üzere doğal materyallerde aradığınız tüm ürünleri mylamp.com.tr adresinde bulabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

EXENONLINE EXENONLINE olarak sektördeki bilgi birikimimizi müşterilerimizin benzersiz ihtiyaçlarına uygun üstün kaliteli çözümler üreterek sunuyoruz.