Windows 10 Ağ Protokolü Eksik Hatası

Aralık 20, 2022 - 13:34
Aralık 20, 2022 - 13:40
 0  19
Windows 10 Ağ Protokolü Eksik Hatası

Windows 10 güncellemelerinden kaynaklanan Windows ağ protokolü eksik hatası aldığınızda aşağıdaki seçenekleri uygulayarak sorundan kurtulun.

Ağ protokolü eksik hatasına ne sebep olur?

Windows 10 işletim sistemindeki yaygın sorunlardan biri Windows 10 ağ protokolü eksik hatası mı? Bu konuda aşağıdaki seçenekleri deneyin. Windows 7 ve 8'den sonra dağıtılan Windows 10 başarılı görünüyor. Bazen bir yazılım hatasıyla karşılaşılsa bile performans açısından son derece başarılıdır.

Ağ Protokolü Eksik Hatası Nasıl Düzeltilir?

Windows 10 güncellemesi ile birlikte ortaya çıkan Windows Ağ Protokolü Eksik Hatası, bazı Windows 10 kullanıcılarını çıldırtmaya yetiyor. Artık Windows ağ protokolü eksik hatası aldığınız zaman aşağıdaki seçenekleri uygulayın ve sorundan kurtulun. Başlamadan önce Herhangi bir virüsten koruma programını kaldırın.

Sorun devam ederse; Başlat'a tıklayın ve buraya (cmd) yazın, arama sonucu olarak gelen komut istemi dosyasına sağ tıklayın ve yönetici olarak çalıştır seçeneği ile açın.

Açılan komut istemi penceresinde sırasıyla aşağıdaki komutları yazın.

1 – Netsh int IP sıfırlama a.txt

Komutu yazın ve ENTER'a basın.

Bazı bölümlerin sıfırlandığını kontrol ettiğinizden emin olun ve karşılığında Tamam diyor.

2 – Netsh Winsock Sıfırlama

Komutu yazın ve ENTER'a basın. Winsock kataloğunun başarıyla sıfırlandığını onaylayın.

3 – netsh winhttp sıfırlama proxy'si

Komutu yazın ve ENTER'a basın.

4 – netsh advfirewall sıfırlama

Komutu yazın ve ENTER'a basın.

5 – ipconfig /flushdns

Komutu yazın ve ENTER'a basın.

6 – Bilgisayarınızı yeniden başlatarak kontrol ediniz.

Bu komutlar çalışmazsa, komut istemini yönetici olarak tekrar açın. Ardından, sfc /scannow yazın ve kayıt defterini tarayın, bilgisayarı yeniden başlatın ve tekrar kontrol edin. Sorun çözülmezse, aşağıdaki seçenekleri izleyin. Windows 10 Ağ ve Paylaşım merkezini açın. Bağdaştırıcı ayarlarını değiştir sekmesine tıklayın.

İnternet, Wifi vb. Windows Ağ bağlantılarından bağlandığınız görüntüye sağ tıklayın ve özelliklere tıklayın. Internet Protocol Versiyon 4'e tıklıyoruz ve DNS seçimlerini otomatik olarak yapıyoruz. Yasaklı sitelere girmek için kurduğunuz VPN programlarını silseniz bile arka planda açık kalıyor. Yüklü programın adı ağ bağlantılarında varsa, kutunun işaretini kaldırmanız gerekir. Bu uygulamaları yaptığınız takdirde Windows 10 ağ protokolü eksik hatası sorunu düzelecektir. Hala bir çözüm bulamıyorsanız, bilgisayarda bir sistem geri yüklemesi gerçekleştirin.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Buraya Bakınız Sosyal paylaşım ve medya platformu olarak bilgilendirici içerikler, sektörel haberler, sosyal medya ve internet haberlerinin yanı sıra sağlık, yaşam ve güncel şirket haberlerini okuyucularımızla paylaşacağız.