En Çok Ziyaret Edilen Google

Araştırmaya göre kullanıcılar YouTube'da ortalama 21 dakika 47 saniye, Google'da 11 dakika 4 saniye ve Twitter'da 10 dakika 40 saniye vakit geçiriyor. En çok ziyaret edilen Google, en çok izlenen YouTube oldu.

Aralık 20, 2022 - 04:56
Haziran 24, 2023 - 19:58
 0  21
En Çok Ziyaret Edilen Google

Araştırmaya göre kullanıcılar YouTube'da ortalama 21 dakika 47 saniye, Google'da 11 dakika 4 saniye ve Twitter'da 10 dakika 40 saniye vakit geçiriyor. En çok ziyaret edilen Google, en çok harcanan YouTube mecrası oldu. En çok ziyaretçi alan siteler arasında Google, YouTube, Facebook, Wikipedia ve Twitter öne çıkıyor. İngiliz bilim adamı Tim Berners-Lee, "World Wide Web" (www) projesini tanıtan bir metin içeren ilk web sitesini 20 Aralık 1990'da yayınladı. Yalnızca İsviçre'deki Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi'nden (CERN) erişilebilen web sitesine, Berners-Lee'nin 6 Ağustos 1991'de bu siteyi açmasıyla günümüzde kullanılan sitelerin ilk örneği olmuştur. İlk web sitesinin açılmasından sonraki 31 yıllık süreçte birçok web sitesi kullanıma açılmıştır. Bu siteler yıldan yıla değişse de arama motorları ve sosyal paylaşım siteleri kullanıcılardan büyük ilgi gördü.

Google, Facebook ve YouTube İlk 3'te

2001 yılında en popüler internet siteleri listesinde MSN, Yahoo ve eBay öne çıkarken, 2007 yılında sıralama Yahoo, Google ve Ebay olarak değişti. MSN, Myspace ve AOL gibi siteler dönemin popüler siteleri arasında yer alırken, bir çok bu platformları içeren siteler zamanla popülaritesini kaybetti. 2012 yılının en popüler siteleri arasında Google, Facebook ve YouTube ilk 3 sırayı oluşturdu. En çok ziyaret edilen siteler arasında ilk sırayı koruyorlar. Temmuz 2022'de Google en çok ziyaret edilen web sitesi oldu.

Bugün yaklaşık 2 milyar web sitesi var

ABD merkezli arama motoru pazarlama şirketi Semrush'un Haziran 2022 verilerine göre Google, 47,8 milyar ziyaretçi ile en çok ziyaret edilen web siteleri arasında ilk sırada yer alıyor.

  • Google ve YouTube (46,8 milyar)
  • Facebook (10,6 milyar)
  • Vikipedi (5,8 milyar)
  • Twitter (4,8 milyar)
Similarweb

Similarweb'in verilerine göre YouTube, ziyaret başına en çok vakit geçirilen siteler arasında ilk sırada yer alıyor. İnternet kullanıcıları, her ziyaretlerinde YouTube'da ortalama 21 dakika 47 saniye harcıyor. Google'da 11 dakika 4 saniye, Twitter'da 10 dakika 40 saniye, Facebook'ta 10 dakika ve Instagram'da 7 dakika 49 saniye harcanıyor. Sosyal medya kullanıcıları, popüler web sitelerinin şekillenmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Statista'nın verilerine göre Nisan 2022 itibariyle dünyada 5 milyar aktif internet kullanıcısı var. Bu rakamlar dünya nüfusunun yüzde 63'ünü oluşturuyor. 5 milyar internet kullanıcısının yüzde 93'ü sosyal medya kullanıyor.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Buraya Bakınız Sosyal içerik platformu olarak bilgilendirici içerikler, medya paylaşımları, sektörel haberler, sosyal medya ve internet haberlerinin yanı sıra sağlık, yaşam ve güncel şirket haberleri okuyucularımızla paylaşılmaktadır.